Banán není jen ovoce

Fakt netuším, co vedlo zakladatele firmy na hostování webovek Radka Kalužu k tomu, aby pojmenoval svou firmu Banán. Možná neměl žádnou jinou, lepší doménu, ale to vzhledem k tomu, že firma vznikla už před deseti lety a tehdy bylo volných domén ještě habaděj, je dost nepravděpodobné. Prapůvod je tedy možná třeba hledat někde jinde… Feministky v tom maj jasno, Kaluža v názvu firmy jasně odkazuje na pánské přirození neboli čůráka.

V každým případě maj k tomu holky chundelatý mnoho pádnejch důvodů. Kaluža je známej provokatér, jeho výroky typu „modelky s kozi“ jsou na webu proslavené. A kdo nečte jeho macho-blog, může se sčeknout filmík (tedy legálně aspoň teaser, jinak vysolte šest pětek a streamujte). V každým případě ale dnešní článek nemá bejt o Kalužovi, kterej má rád mladý holky a gyros s vostrou omáčkou od Turka z Bohumína, vo tom najdete beztak tuny bajtů všude na webu. Měl by bejt v Banánu.

Banán se totiž rozhod, že převorá totálně českej trh s webhostingem. Sere na devatenáctikorunový sračky, co stejně pořád vypadávaj, a kdesi z hlubokýho lesa slibujou neomezený tohle a neomezený blabla. Banán na to de jinak a drze nabízí v ceně hostingu rovnou celej web. A když, tak hned zadarmo. A nejen web, ale i grafiku (občas docela povedenou) a je jich už docela hafo – stačí kouknout tady.

Jasně, řekněte si, že to není o ceně. Ale houby, všechno je dneska o ceně. Proč platit za webovky desítky tisíc, když to jde zadara, že… K webu si můžete vybrat jednu z variant hostingu od dvaceti, což vystačí 95 procentům stránek až po 100 GB, což zaplníte snad jen, jak se rozhodnete dělat druhý Uložto anebo máte hodně velkou paměťovku v digitálu a jezdíte na dovolenou do Chrovatska aspoň osmkrát do roka. Ceny jsou pak zhruba od stovky po tři sta na měsíc, při platbě na rok, anebo když to myslíte vážně, tak si můžete banánovej hosting koupit klidně na deset let dopředu, to se pak cena zdrcne na necelých 40 kaček za měsíc. A to dneska nestojí už ani pivo na Staromáku… takže jestli ještě nejste u ovoce, tejstněte ho.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>