Ubytování na čtyřech kolech

Není větší volnosti, nežli si vzít pouze to nejnutnější, sejít schody a vyrazit na dovolenou. Veškeré zázemí na čtyřech kolech vyjede spolu s vámi za dobrodružstvím. Cestování obytným vozem či s karavanem se těší stále větší popularitě především díky svobodě, kterou nabízí.

Hromotluk na silnici

Na jedné straně stojí obytná auta – dodávky s plochou pro bydlení přímo na „palubě“, na straně druhé pak připojení vybaveného přívěsu neboli karavanu za automobil. V obou případech se jedná o skutečně robustní vozidla, která na silnici vyžadují plnou pozornost a obezřetnost. Právě proto se mnoho z vás ptá, stačí-li k jejich řízení klasický řidičský průkaz. Naštěstí pro nás většina vozů spadá pod klasickou skupinu „B“.

Cestování v obytňáku je pro každého

Cestování v obytném autě nebo s karavanem je vhodné pro všechny příznivce aktivní dovolené. Toto řešení je pohodlné pro výpravy s malými dětmi, kdy si můžete zvolit tempo i počet zastávek. Stejně tak nemusíte řešit, zda vybraná ubytovací jednotka v destinaci přijme vašeho domácího mazlíčka. Obytná auta i přívěsy jsou pro ně přímo dokonalým útočištěm.

Vysoký komfort nabízejí karavany Carado. Můžete zastavit takřka kdekoliv, odpočinout si, připravit si občerstvení a využít vlastní sociální zařízení. Bojíte-li se počasí, Carado obytná auta doplňuje o speciální plexiskla, která vás ochrání i před krupobytím. Noclehy si snadno zajistíte v kempech nebo jen zaparkováním na vyznačených místech. Je však dobré se s ohledem na cílovou destinaci zamyslet nad tím, zda není výhodnější se po okolí pohybovat pouze osobním automobilem a k přívěsu, zaparkovanému v kempu, se po výletu navracet. Obytné vozidlo je pak variantou pro ty, kteří milují probouzení každý den na novém místě.

Nejdříve si to vyzkoušejte

Spadáte-li do skupiny nadšených karavanistů, snadno zjistíte, když si nejprve přívěs či obytné auto zapůjčíte. Naplánujte si pro začátek kratší vzdálenost a vyzkoušejte si všechna pozitiva i negativa tohoto cestování. Nabídku pro začátečníky i pro ty, kteří už v tomto druhu dovolenkování nalezli zalíbení, nabízí značka Fendt karavany, které si díky dlouholeté tradici vybudovaly pověst skutečně kvalitních a designově řešených přívěsů.