Vybíráte letní pneu v rozměru 225/45 R17? Vsaďte na Michelin!

Volba nových gum nemusí být snadná a ne každý motorista se dobře orientuje v nabízených modelech. Řada výrobců slibuje dokonalé jízdní vlastnosti a maximální komfort za každého počasí, jenže v hodnocení se často nedostane ani do první desítky. Jestliže hledáte jistou investici, prohlédněte si test letních pneu i jeho výsledky a vyberte si značkové obutí pro svého plechového miláčka!

Test letních pneumatik má jasného vítěze

Nové letní pneu vás vůbec nemusí finančně zruinovat. Najde se totiž řada modelů od špičkových výrobců, kteří operují s vynikajícím poměrem ceny a kvality. Jsou to například Falken Azenis FK510 držící třetí příčku v testu pneu 225/45 R 17. Druhé místo pak patří gumám z německé dílny výrobce Continental. Vložíte-li své sny do modelové řady Continental Premium Contact 6, čeká vás příjemná sportovní jízda s nízkou úrovní hluku. Zároveň vám učaruje prémiový cestovní komfort, popřípadě stabilita na vozovce za jakéhokoliv počasí.

První místo si ale drží stálice mezi výrobci, tradiční Michelin. Model Michelin Pilot Sport 4 bezkonkurenčně obstál na mokré i suché vozovce. Menší počet bodů drží za ekologičnost, nicméně potěší řidiče hledající přilnavost na mokru, vysokou kilometrovou životnost a samozřejmě též excelentní handling. Finančně dostupné pneumatiky z dílny francouzských konstruktérů vás potěší inovativními vlastnostmi, s nimiž budete mít dokonalý pocit bezpečí na cestách.

test letních pneu

Klasika, která nezklame

Do první pětice nejlépe hodnocených modelů se dostává stejně tak letní pneu od Pirelli nebo Goodyear.  Body dostává Pirelli P ZERO především od tuningových jezdců milujících stabilitu a adrenalin na závodním okruhu, kde Pirelli pravidelně vyhrává. Své pevné místo si drží rovněž Goodyear, jehož pneumatiky se pravidelně umisťují na předních pozicích v letních i zimních testech. Teď představuje zajímavou novinku model Goodyear Eagle Asymmetric 3 slibující dokonalou bezpečnost a komfort. Ten zajišťují nízký valivý odpor, krátká brzdná dráha a samozřejmě i stabilita samotné konstrukce gumy.

V bodu životního prostředí ze všech testovaných modelů nejlépe vyšly pneu Nokian zLine, proto je najdete v testované desítce na šestém místě. Nejen s ekologičností dopadly mnohem hůře gumy Toyo Proxes T1 Sport, proto jsou až na osmém místě anebo Cooper Zeon CS8 s číslem úspěšnosti devět. Oproti konkurenčním modelům se právě tyto gumy řadí k levnějším variantám. Do první desítky se bohužel mimo jiné nedostaly pneumatiky Vredestein nebo další modely. Vsaďte letos na kvalitu a bezpečnost a pořiďte si letní pneu s garantovanými výsledky, jež testovali nároční řidiči hledající opravdovou kvalitu. Nezapomeňte, že investice do kvalitních gum rovná se vkladu do vaší bezpečnosti i všech ostatních účastníků silničního provozu.