Honí vás mlsná? Uvařte si něco extra!

Díky koronaviru trávíme většinu času buď v práci, nebo doma. Restaurace jsou zavřené a z nudy dost často vyjídáme ledničku. Už vás unavuje váš běžný repertoár večerních rychlovek, které sníte u televize? Co takhle využít tuto situaci k tomu, abyste se konečně jednou provždy naučili vařit?

Vyzkoušet můžete středomořskou kuchyni. Obvykle jsou jídla velmi jednoduchá na přípravu, přitom velice chutná a zdravá. Díky tomu, že při přípravě receptů středomořské kuchyně se používá olivový olej, si nejen pochutnáte, ale uděláte i něco pro své zdraví. 

Taková večeře ve středomořském stylu je skvělým tipem, jak si zpestřit večer. Pokud vás od přípravy takového jídla odrazuje skutečnost, že nevíte, kde byste všechny ty obvyklé suroviny nakoupili, nezoufejte. Můžete si je objednat z pohodlí vašeho domova. Bez rizika, že při brouzdání po obchodech chytnete koronavirus. Například na webové stránce https://www.bmcbrno.cz/spanelske-delikatesy naleznete nejrozmanitější nabídku dovozového ovoce, zeleniny, nejrůznějších delikates a kvalitního alkoholu. Samozřejmostí v nabídce jsou také mořské speciality.  Sardinky, chobotnice, slávky, kalamáry, ančovičky nebo tuňák, vše na co si vzpomenete.  

Netroufáte si rovnou na přípravu chobotnice či kalamárů? Nevadí. Začněte postupně. I ten největší kuchařský začátečník zvládne připravit těstovinový salát s tuňákem, či pastu carbonara. Na internetu jsou tisíce jednoduchých a srozumitelně popsaných receptů. U středomořské večeře rozhodně nemohou chybět ani kvalitní španělská vína a stylové prostírání ve středomořském stylu. Letos se asi na dovolenou na jih jen tak nepodíváme a tak si vykouzlete středomořskou atmosféru u vás doma. Jednoduše, rychle a chutně. 

Tak na zdraví a dobrou chuť!