Už máte přezuto na zimní pneumatiky?

S příchodem měsíce listopadu nás motoristy čeká ne příliš oblíbená záležitost – přezout naše čtyřkolové miláčky na zimní pneumatiky. Ze zákona zcela přesně nevyplývá povinnost toto udělat, ale pokud tak neučiníme, nebudeme se moci vydat na výlet za značku, která zimní pneumatiky přikazuje. 

A nejde jen o to, pokud způsobíme dopravní nehodu a dojde k použití vaší pojistky, pojišťovna může krátit, či zcela odmítnout plnění, když budeme dojíždět sjeté „celoročky“, či nedej bože způsobíme dopravní nehodu za mrazu na letních pneumatikách. Škoda, kterou našim neuváženým šetřením na pořízení nových zimních pneumatik způsobíme, se může vyšplhat až do miliónů a tak není nad čím přemýšlet a pro náš klid a bezpečí naší posádky je určitě důležité si zimní pneumatiky pořídit.

Kromě pořízení kvalitních pneumatik si před zimou nezapomeňte zkontrolovat provozní kapaliny a autobaterii, nechte ji dobít, či pořiďte novou, aby vás vaše auto nenechalo za mrazu ve štychu. Nezapomeňte ani na směs do ostřikovačů, která by měla být také vhodná do zimních měsíců. 

Chybu neuděláte, ani když váš automobil necháte odborně vyčistit, za použití extra vosku, či nanoimpregnace na zimu. Údržbu proveďte i v interiéru. Ukliďte, nechte vyčistit, popř. doplnit klimatizaci, v době pandemie můžete využít služby desinfekce ozónem. Vyperte autopotahy, vyčistěte koberečky, či je vyměňte za gumové autokoberce, které jsou pro zimní sezónu vhodnější a jejich údržba je mnohem snadnější.

Kvalitní koberečky do auta seženete například na webové stránce: https://www.vopi.cz/konf-koberecky/, pokud si nejste jistí s výběrem těch pravých do vašeho automobilu, rádi vám poradí. Dokáží vám dokonce atypické rozměry vyrobit na míru, takže se nemusíte bát, že byste si nevybrali.

Máte-li v plánu se v zimě vydat na výlet do hor, chybu neuděláte, pokud si pořídíte sněhové řetězy. Startovací kabely se hodí, i když se o svoji autobaterii dobře staráte, zapomenutá rozsvícená světla, či zapnuté autorádio přes noc a problém je na světě…