Beskydy pro lyžaře i pěší turisty

Už víte, kam se vydáte letos lyžovat? I když se zima teprve pomalu začíná hlásit o slovo, chcete-li strávit pohodou dovolenou v Beskydech, máte nejvyšší čas poohlédnout se po ubytování Beskydy. Pokud hledáte silvestrovský pobyt, pak už si sice budete vybírat z omezené nabídky, ale na stránkách ubytovani.kamsi.cz/beskydy/ ještě stále nějaká volná místa najdete.

Neváhejte proto a co nejrychleji si rezervujete některou z nabídek na levné ubytování Beskydy a zajistěte si tak klidný konec roku v krásném prostředí CHKO Beskydy, kde můžete poznávat kromě přírodních zajímavostí také spoustu kulturních památek. Beskydy nabízí širokou škálu možnosti pro lyžaře i nelyžaře. Jsou tak ideální variantou pro skupinové výlety s malými dětmi. Zatímco část skupiny si může užívat lyžování v některém z vyhlášených středisek nebo menším lyžařském areálu, zbytek se může vypravit do některého ze zajímavých měst nebo se vydat po některé z naučných stezek.

Za zmínku stojí například Lašská naučná stezka, díky které poznáte město Štramberk. Zde nezapomeňte ochutnat vyhlášené Štramberské uši. Nelze opomenout ani typické roubené domky, které dávají tomuto městu nezaměnitelný ráz. Za špatného počasí se můžete vydat až do pravěku a to v Muzeu Zdeňka Buriana. Samotná stezka je dlouhá šest kilometrů, což je tak akorát na příjemnou procházku. Navíc je na ní 13 zastavení, takže vám cesta velmi rychle uteče. Kromě procházky po Štramberku vás zavede také na Trúbu, Bílou horu nebo do botanické zahrady.

Pokud budete mít děti v kočárcích, budete si muset trasu upravit, proto je vhodnější vybavit se spíše nosícími krosnami, se kterými snadno zdoláte i náročnější terén. A pokud byste raději nějakou odpočinkovější variantu, pak navštivte Technické muzeum Tatra. Lyžující část výpravy si mezitím může užívat v lyžařském areálu Červený Kámen Kopřivnice, který je určený spíše pro zkušenější lyžaře. Uvidíte, že si Beskydy zamilujete a budete se sem pravidelně vracet, protože během jedné návštěvy se vám ani zdaleka nepodaří navštívit všechna místa, která stojí za pozornost.