Brno – kulturní město se spoustou zábavy

Nese si hrdě označení druhé největší město České republiky, má unikátní orloj i spoustu památek a jedinečný hrad Špilberk. Řeč je samozřejmě o Brně, moravském městě s dlouhou historií i zářivou budoucností. Najdete tady vše a směle tak můžete strávit víkend s památkami právě v Brně. Brno se pyšní i bohatými možnostmi, jak využít čas aktivně. Najdete tady udržované lesoparky, sady nebo třeba hřiště a venkovní herny pro děti. Na své si přijdou i milovníci zábavy a výborné kuchyně.

K Brnu patří Starobrno

Milovníci piva musí zákonitě ochutnat zdejší Starobrno. Otázku kam na něj není tak těžké zodpovědět. Stačí zavítat do centra města, kde najdete řadu malebných hospůdek s letními terasami či velkoformátovými okny s výhledy do okolí. Řada restaurací nabízí kromě místního piva i lahodné moky z menších pivovarů či tradiční česká piva oblíbená napříč celou republikou. K dobrému pití je potřeba najít nějakou kulinářskou pochoutku. V Brně to jsou zaručeně burgry. Nejlepší burger v Brně objednáte u milé obsluhy. Brněnské restaurace nabízejí i mezinárodní mňamky, třeba všemi oblíbenou pizzu, asijská jídla či rakouskou klasiku v podobě pořádného řízku se salátem. Po vydatném obědě v některé z nejlepších restaurací v Brně je potřeba spálit nějaké kalorie, což můžete spojit s výletem na hrad Špilberk. Z centra města se k němu dostanete příjemnou procházkou po vydlážděné cestě za necelou půlhodinku. Zvládnou to starší ročníky i děti nebo rodiny s kočárkem.

V okolí centra města

V centru města najdete i spoustu menších památek. Vyfoťte se třeba u Morového sloupu v barokním slohu nebo si počkejte na jedenáctou dopoledne a chytněte si kameninovou kuličku u černého orloje ve tvaru projektilu. Tento žulový orloj Brno je vysoký asi šest metrů a je unikátní nejen svým vzhledem, ale též funkčností. Mezi další oblíbená a vyhledávaná místa patří samozřejmě zoologická zahrada či brněnská přehrada, kde si smíte vypůjčit šlapadla, loďky nebo jen tak relaxovat na lehátku.