Uvažovali jste o nákupu v dražbě nemovitostí?

Nemovitosti jsou aktuálně dost drahé, každý mladý člověk si však chce najít nějaký ten svůj domov. A samozřejmě že lepší než donekonečna platit pronájem je pořídit si vlastní bydlení a třeba splácet hypotéku. Jenže kde cenově dostupný byt či dům najít?

Přemýšleli jste někdy o tom, že by řešením mohla být dražba nemovitostí v exekuci? V dražbě ceny domů a bytů začínají na zlomku jejich hodnoty, a když budete mít trochu štěstí, můžete tedy svůj domů pořídit dost levně.

Exekutorský úřad pořádá dražby dokonce online

Exekuce nemovitostí není zrovna příjemná záležitost, zadluženému člověku však má pomoci. Jakmile se jeho nemovitost prodá, získané peníze se použijí na umoření dluhu. Nemusíte mít strach, vy jako kupec získáváte nemovitost do vašeho vlastnictví, není na něj vázaná žádná exekuce, původní majitel na ni nemá žádné právo.

Dražby nemovitostí v exekuci pořádá exekutorský úřad a například Exekutorský úřad Ostrava je pořádá také online. Nemusíte tedy osobně chodit do dražební síně, pouze se posadíte k počítači. Jen je nutné předem složit zálohu, kterou v případě, že nic nevydražíte, dostanete samozřejmě zpátky. Záloha se skládá na účet, a tak je nutné o své účasti v dražbě uvažovat předem, aby peníze stačily včas dorazit. Stejně tak budete muset přes CzechPOINT ověřit svou totožnost.

Neváhejte přijít osobně

Dražba nemovitostí je samozřejmě pěkný zážitek, proto pokud můžete, neváhejte se dostavit osobně. V tomto případě skládáte zálohu až na místě, takže není nutné nic řešit předem. Údaje o tom, kdy probíhá konkrétní dražba, najdete v detailu nabídky.

Podívejte se na web exekuce-ova.cz, kde je dražba a exekuce nemovitostí lépe vysvětlena. Když vás v nabídce dostupných nemovitostí něco zaujme, je vhodné se ozvat a dohodnout si prohlídku dané nemovitosti. Pochopitelně ještě před dražbou.