Červené víno jako afrodisiakum

Barva rubínu, vůně lesních ostružin a divoké třeště, ale také rybízu a orientálního koření, to je kvalitní víno dokonalé chuti. Známkové víno Medvědí krev, jenž se zrodilo v jižním Bulharsku v Trácké nížině kupáží odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon, se hodí ke každé příležitosti.

Alkohol v roli afrodiziakálního léku

Součástí každého romantického večera ve dvou je neodmyslitelně láhev dobrého vína. Rozumná dávka alkoholu je totiž odedávna vnímána jako účinné afrodiziakum. Po sklence červeného vína přestanou existovat dosud nepřekonatelné hranice, a to jak po stránce komunikační, tak i sociální. Touha pro zástupci opačného pohlaví roste přímou úměrou s rostoucí hladinkou alkoholu v krvi a věci, které se nám doposud zdály nevhodné, se nyní zdají jako dobrý nápad. Alkohol hraje ve vnímání erotiky důležitou roli, jinou u žen a jinou u mužů a přestože se role tolik liší, způsobují nezapomenutelné chvíle milování každého z nás.

Muži vs. ženy

Jak již bylo řečeno, mírná dávka alkoholu odbourává překážky, zvedá sebevědomí a zvyšuje libido. Sklenička před pohlavním aktem může ženám domoct k rychlejšímu dosažení vrcholu. Nízká hladinka alkoholu v krvi působí na mužskou sexualitu zcela opačně. To znamená, že může pomoct mužům v oddálení erekce, což se ve spojení s rychlejším orgazmem ženy rovná neopakovatelnému milostnému zážitku. Tvrzení, že by se nic nemělo přehánět však platí u pití alkoholu dvojnásob, a tak by větší, než malá dávka tohoto afrodiziaka znamenala zcela opačné účinky, zejména u mužů.

Jsou ženy po alkoholovém dýchánku opravdu přitažlivější?

Vědecká studie prokázala, že alkohol má vliv na část mozku, jenž ovlivňuje vnímání přitažlivosti opačného pohlaví. Ta samá studie taktéž tvrdí, že alkoholové opojení trvá déle u mužů, než u žen, z čehož vyplývá, že žena bude pro muže přitažlivější i po vystřízlivění, kdežto muž ztratí svůj půvab ihned po vymizení poslední promile alkoholu z těla žen. Studie na toto téma dává rovněž za pravdu tvrzení, jenž uvádí, že seznamování „pod vlivem“ je pro většinu jednodušší, než za střízliva.

Přizvěte na rande skleničku tradičního vína z Bulharska.