Chceš si při studiu přivydělat? Poradíme ti, jak najít vhodnou brigádu

Zimní semestr začal snad na všech vysokých školách. Někteří už budou mít zhruba měsíc za sebou, což je docela dostatečná doba na to, jak si zvyknout na nový školní režim. I ty jej máš už zaběhlý, chodíš na přednášky i cvičení a zbývá ti ještě i dost volného času? Rozvrh hodin máš takový, že některé dny do školy nemusíš, takže uvažuješ, že bys sis ve volných chvílích přivydělal nějakou tu korunu? Stejně když bydlíš na kolejích, nemáš často takové povinnosti, jako doma, a určitě je lepší trávit čas užitečnějším způsobem. Pak je brigáda rozhodně ideální řešení.

Chodit na brigádu během studia má své výhody. Sice to budeš mít o něco náročnější, skloubit školu i práci, ale na druhou stranu si vyděláš a získáš praxi. Peníze se hodí vždycky a použít je můžeš na studium, oblečení, koníčky či volný čas, prostě na cokoli. Být v tomto směru nezávislý na financích od rodičů uvítá nejeden z vás. Navíc zkušenosti, které posbíráš, uplatníš kdykoli později, zejména až si budeš hledat zaměstnání. Životopis obohacený o praxi z brigády rozhodně zaujme více, než ten, kde jen uvedeš, jakou školu jsi vystudoval. A každá zmínka o pracovních zkušenostech je cenná. Plusem je i to, že poznáš nové lidi a získáš kontakty.

Ať už studuješ v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci či kdekoli jinde v ČR, jistě nějakou práci v daném městě najdeš, přičemž největší je v každém případě nabídka v Praze. To je logické, protože v hlavním městě je koncentrace nejvyššího počtu firem. Aby sis usnadnil hledání, využij pracovního portálu JenPráce.cz, se kterým bude nalezení vhodného přivýdělku hračka. V sekci brigády stačí zvolit požadovanou lokalitu, třeba Brno, případně ještě obor, pakliže to chceš zkusit v oblasti, kterou třeba studuješ. Ihned získáš přehled o veškerých nabídkách na brigády v Brně. Inzeráty jsou přehledně zobrazeny podle data vložení, od těch nejnovějších, po starší. Jsou zde uvedeny potřebné informace, požadavky na práci i kontaktní údaje. Takto můžeš sledovat aktuální poptávky a vybrané kontaktovat se zájmem. Portál JenPráce.cz je rovněž na Facebooku, takže i tady si můžeš nové nabídky procházet. To je možná pro tebe ještě jednodušší cesta, pokud Facebook využíváš.

Jestli třeba už nyní uvažuješ, co bys podnikl příští léto, na pracovním portálu JenPráce.cz najdeš také brigády v zahraničí. Po zdárném ukončení letního semestru budeš mít minimálně 2 měsíce volného času, který můžeš aktivně strávit prací v zahraničí. I krátkodobá práce v cizině je skvělou příležitostí, jak získat nové zkušenosti, zdokonalit se v cizím jazyce, což je v každém případě zajímavé pro další potenciální zaměstnavatele.