Chystáte se navštívit Moravský kras?

CHKO Moravský kras patří mezi nejcennější přírodní památky, které u nás v české republice máme. Je také nejvýznamnější krasovou oblastí ve střední Evropě. Přestože je na jeho území přes 1100 jeskyní, veřejnosti je jich zpřístupněno pouze pět. Ale tato pětka, rozhodně stojí za návštěvu. Kateřinská, jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně, Jeskyně Výpustek, Jeskyně Balcarka a samozřejmě Punkevní jeskyně s možností plavby po podzemní říčce Punkvě, spojené s prohlídkou dna naší nejznámější propasti Macocha tyto skvosty moravské přírody prostě musíte vidět. Ne nadarmo bylo již v roce 1956 bylo toto největší a nejlépe vyvinuté krasové území v ČR prohlášeno za chráněnou krajinnou oblast.

Tipy na výlety v okolí

Pokud se s rodinou chystáte na výlet do CHKO Moravského krasu, vezměte si pár dní volna navíc a navštivte také ostatní přírodní a kulturní památky v jeho okolí. Tato oblast je doslova prošpikována zajímavými turistickými cíli. Nejjednodušší bude si najít ubytování v centru této nádherné oblasti, abyste měli dobrý výchozí bod pro všechny výlety a neměli to nikam daleko, super tipem na vytvoření turistické základny je hotel Blansko, nebo použijte jako styčný bod pro ubytování Moravský kras.

Kromě výše zmiňovaných jeskyní doporučujeme navštívit také Jeskyni Kůlna, která se nachází jižně od obce Sloup, ve které byly nalezeny části lebky neandrtálského člověka staré asi 60 000 let. Při vašich cestách rozhodně nesmíte vynechat malebné městečko Blansko, známé jako Brána Moravského krasu, ve kterém najdete úchvatný dřevěný kostelík. Nesmíte vynechat ani Boskovice s jejich úchvatným Židovským hřbitovem, Adamov, Letovice, Kunštát, či Rudice, kde se můžete pokochat větrnými mlýny, zvanými větřáky. 

Výlety po okolí Blanska vás přesvědčí o tom, že opravdu žijeme v krásné zemi. Na výlety do jeskyní si nezapomeňte vzít teplé oblečení, protože i v létě tam je opravdu chladno a také kvalitní turistickou obuv. Pokud chcete na dovolené nejen poznávat zákoutí naší Moravy, ale chcete si i kvalitně odpočinout od pracovního stresu a pořádně si zarelaxovat, doporučujeme vám si zarezervovat pobyt na http://www.hotelprobe.cz/, který nejenže má strategickou polohu na plánování výletů v srdci Blanska, ale zajistí vám zábavu a kvalitní odpočinek i na večer. Můžete si v něm s rodinou či přáteli zahrát kuželky, či squash. 

Pokud vás láká prozkoumat okolí, ale nechce se vám chtít chodit pěšky, s moravskou vstřícností vám zapůjčí kola a doporučí cykloturistické cíle, na které byste při návštěvě našeho přírodního skvostu neměli zapomenout. Milovníci plavání a vodních radovánek budou nadšeni přehradou v blízkosti hotelu, zatopeným lomem a určitě navštíví i nově zbudovaný aquapark. Vstřícný personál je plně k dispozici a při pořádání besed, firemních akcích a teambuildingových setkáních. 

Moravský kras nabízí pro každého milovníka klidu, přírody a turistiky svůj kousek koláče. Přijeďte si ochutnat svůj kousek Moravy, uvidíte, že nebudete litovat.