Co byste měli s sebou vozit při výletě na kole?

Cyklistika je poměrně rozšířená volnočasová aktivita. Věnují se jí jednotlivci stejně jako rodiny s dětmi. Jízda na kole přispívá k lepší fyzické kondici, je tedy pro organismus více než prospěšná. Na co byste ale neměli zapomenout, než vyjedete na cyklovýlet?

 Rocky Mountain kola

Nezapomeňte na nezbytné doplňky na kolo

Kolo je zábavné, a jakmile mu někdo propadne, zůstane mu již většinou věrný. Není nad to nechat si proudit čerstvý vzduch okolo sebe a vnímat přírodu, kterou projíždíte. Nemusí to být vždy jen otevřená krajina nebo lesy, často se projíždí také skrz města a vesnice, čímž máte lepší možnost je poznat. Nejlépe se jezdí po cyklostezkách, které jsou pro jízdu na kole jako stvořené. Až se budete chystat na cyklovýlet, určitě si přibalte do batohu nářadí a hustilku Lezyne, abyste byli připraveni i na nenadálé události. Oplatí se vzít si s sebou také sadu na opravu duše. Nikdy nevíte, kdy ji budete potřebovat.

Pro jaké kolo se rozhodnout?

Při výběru kola závisí hodně na tom, po jakém terénu budete především jezdit. Pokud hodláte zdolávat kopce, pak jděte třeba do horského Rocky Mountain kola. Když plánujete jízdu spíše po městě, vybírejte mezi městskými koly. Treková kola jsou něco mezi horským a městským kolem. Mají obvykle tenčí pláště a vzpřímenější posed, disponují také odpruženou přední vidlicí. Lze s nimi pohodlně jezdit po cyklostezkách i polních cestách. Jestliže se ale chcete pustit do silničních závodů, tak určitě se pro vás bude více hodit silniční kolo.

Ukrajinská kazeta Garbaruk

Pro jízdu na kole je poměrně hodně důležitý výběr vhodného převodového systému. Ultralehká kazeta Garbaruk má celkem 12 rychlostí. Pastorky jsou vyrobené z jednoho kusu chrom-molybdenové oceli, kompatibilní je se systémy Sram i Shimano. V nabídce je hned v několika barvách, takže ji bude možné sladit s kolem.