Co dělat, když potřebujete sklenáře nebo zámečníka?

Ať už jste jakkoliv technicky zdatný a manuálně zručný, k některým činnostem si zkrátka musíte zavolat odborníky. A není to žádná ostuda. K takovýmto oborům, které jsou potřeba jednou za čas snad v každé domácnosti, patří sklenáři a zámečníci. Co dělat v situaci, kdy se vysklí okno nebo se vám zasekne klíč v zámku? V první řadě zachovejte klid, a v druhé zavolejte profesionály. V Praze a Středních Čechách funguje Záchranná technická služba se zkratkou ZTS, na kterou se můžete obrátit kdykoliv, třeba i o půlnoci nebo ve státní svátek.

Kdy se bez zámečníka neobejdete

Neumíte si moc představit, v jakých situacích se vám bude hodit zámečník? Především tehdy, zasekne-li se vám zámek, nebo pokud si zabouchnete. Zámečníci zpřístupní byt, kancelář nebo provozovnu během chvilky. Z akutního problému se najednou stane vyřešená situace, na kterou už budete jen s úsměvem vzpomínat. To ale není zdaleka vše, zámečníci vám zabezpečí byt a dveře podle potřeby, vyrobí a namontují mříže, nouzově otevřou vozidlo, nainstalují bezpečnostní dveře, přestaví a sjednotí dveřní vložky.

Jak je to se sklenáři

Sklenář je nedocenitelný, pokud se vám nešťastnou náhodou, cizím zaviněním nebo v nouzi podařilo vysklít okno nebo dveře. Budete jej potřebovat i v případě, že jste se rozhodli skleněnou výplň vyměnit nebo chcete nainstalovat bezpečnostní či izolační sklo.

Odborníci ze Záchranné technické služby

Odborníci v ZTS mají pojízdnou dílnu a mohou spolupracovat i mezi sebou. Kromě sklenářů a zámečníků zde pracují truhláři, elektrikáři, plynaři nebo topenáři. Využít můžete havarijní servis pro domácnosti nonstop. Jak je známo, některé situace prostě nepočkají a musí se vyřešit okamžitě, přičemž neodborný zásah není možný a byl by spíše na škodu. Záchrannou technickou službu můžete volat kdykoliv, více informací včetně kontaktů se dozvíte na stráncewww.zts.cz. Vaše drahá polovička bude nadšená, když uvidí, jak akutní situaci řešíte s nadhledem a nepanikaříte.