Elektronické cigarety mají oproti těm klasickým celou řadu pozitiv

Asi každý kuřák se alespoň jednou v životě pokusí se svým zlozvykem skoncovat, avšak většině se to bez odborné pomoci nepodaří. 

Pokud už nemá člověk dost silné vůle, měl by alespoň kouřit elektronické cigarety, které mu tolik neubližují. Dnes se dokonce prodávají i jednorázové verze.

Neobsahují žádný tabák

Standardní kuřivo nedělá dobře nejen průduškám a plicím, ale celému organismu. Na vině je tabák, který při hoření generuje různé toxické látky typu benzen nebo dehet. Dodávat tělu tyto jedy dlouhodobě znamená ničit si zdraví.

Lidé, kteří se bez inhalace nikotinu neobjedou, by proto měli přesedlat na mnohem zdravější e-cigarety, jež nejsou ani zdaleka tak nebezpečné. Neobsahují totiž žádný tabák, ale pouze speciální náplně. 

Ty samozřejmě nehoří, jen se mírně zahřívají. Díky tomu je vapování mnohem bezpečnější než kouření.

Vapovat jde skoro všude

Ještě před několika málo lety se u nás mohlo kouřit prakticky všude bez větších omezení. Toto už dnes neplatí. Tradiční formu kuřiva si už není možné vychutnávat nejen na zastávkách MHD, ale ani v hospodách, a to ani v těch nejzapadlejších.

Lidé holdující spíše elektronickým cigaretám mají v tomto směru docela velkou výhodu, jelikož v restauracích je možné vapovat bez omezení, což platí i pro zastávky a jiná veřejná místa, kde je kouření přísně zakázáno. 

Jednorázové verze

Spousta kuřáků již přešla na e-cigarety a mnoho jich tento přerod ještě čeká. Ne každý se však chce i přes nesporné výhody nechat zlákat. Někoho odrazuje vyšší cena. Toto však platí pro ty nejlepší modely elektronických cigaret s vyměnitelnými náplněmi. 

Kdo chce ušetřit, koupí si kupříkladu jednorázovou elektronickou cigaretu Elfbar. Ta stojí podobné peníze jako krabička běžného kuřiva a nabízí v podstatě obdobné množství potáhnutí. 

Jednorázová elektronická cigareta Elfbar se po vypotřebování náplně vyhodí do koše. Není potřeba ji nějak speciálně recyklovat.