Hala za pár dní

Potřebujete velkou halu pro své podnikatelské nebo jiné záměry a nevíte, zda její vybudování finančně zvládnete? Děsí vás složitost stavebního procesu a doba, po kterou to bude trvat? Zkuste se podívat na nabídku montovaných hal firmy POLAK CZ s.r.o., které jsou zajímavým a rychlým řešením. Tato tradiční společnost má léta zkušeností s obloukovými halami a dalším typy. Dodává je po celé republice, i do zahraničí.

Výroba hal s tradicí a zkušenostmi

Montované haly jsou moderní alternativou, která značně sníží náklady, urychlí celou realizaci a navíc jsou takové haly šetrnější k životnímu prostředí. Společnost působí od roku 1991. Od drobných zemědělských strojů se dostala až k výrobě hal v roce 1999. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších výrobců u nás, o čemž svědčí i to, že haly POLAK jsou žádané u významných podniků, organizací, využívají je obce a dokonce i Armáda ČR.

Vlastnosti montovaných hal

Co to montované haly jsou? Zjednodušeně si je můžeme představit jako stavebnici. Vytvoří se ocelové konstrukce, jejich rámy se pak na místě spojí. Tato konstrukce se opláští a opatří doplňkovými prvky. K těm patří šatny, osvětlení, elektroinstalace, odvětrávání, toalety, tribuny, dveře a mnoho dalšího, vždy záleží na plánovaném využití. Tím jsou montované skladovací haly, kryté jízdárny pro koně, sportovní haly jednoúčelové i multifunkční, zemědělské objekty i hangáry pro stroje.

Jak probíhá montáž haly

Díky montovaným halám získá klient budovu o polovinu rychleji než klasickým stavebním procesem, a přitom v požadované kvalitě. Jak stavba probíhá? Místo, kde bude hala stát, musí mít zpevněný a vyrovnaný terén, někdy jsou tedy potřeba úpravy. Většinou se jedná o štěrk, asfalt nebo beton. Z důvodu odvodu dešťové vody je vhodná vyvýšená plocha. Rámy z ocelových trubek mohou mít tvar O, A nebo U, ukotví se, spojí podélnými ztužidly a vytvoří konstrukce požadované šířky, výšky a délky. Veškerá ocel se natře a hala se opláští technickou textilií, která je velmi odolná a lze si zvolit její barvu.

Sportovní haly s bohatým využitím

Obloukové haly se velmi často staví za účelem vzniku všestranného krytého sportoviště. Problémem není ani řádná termoizolace, takže v každém ročním období lze zajistit uvnitř požadované klima. Hala může stát během pár týdnů, čímže se urychlí návratnost investic. Firma POLAK CZ s.r.o. se navíc postará o vnitřní vybavení, a to včetně speciálního povrchu, tribun, šaten a všeho, co je pro daný sport potřeba. Často si montované haly objednávají majitelé sportovních stájí a areálů pro koně, jelikož klasická krytá jízdárna je velmi nákladná, ale montovaná hala realizaci umožní snadněji a s nižším rozpočtem.