Jak rozjet nízkonákladový e-shop

Obchodování přes internet pomocí e-shopu je pro šikovného muže velice snadné, i když nemá peníze na rozjezd. Pro ty, co neumí programování a ani se nechtějí prokousávat náročnou tvorbou webu, je k dispozici tzv. pronájem e-shopu. Díky této službě má člověk možnost se okamžitě věnovat přímo organizaci obchodu a péči o zákazníky.

Pronajmete-li si e-shop v základním nastavení, pak vás bude stát zhruba 190 korun měsíčně, což je, jak sami jistě uznáte, naprostá brnkačka.

Co prodávat

Ovšem ze všeho nejdříve se musíte zamyslet nad tím, co budete vlastně prodávat. Vrhnete se na nějaké exkluzivní zboží, nebo raději půjdete zlatou střední cestou? Pro začátek bude jistě snadnější zvolit tu druhou variantu s tím, že luxusnější zboží si necháte až na další projekty. Ve svém internetovém obchodě můžete prodávat prakticky cokoli, ale určitě se spíše zaměřte na takový druh zboží, kterému rozumíte. Jste-li vášnivý rybář, rozjeďte byznys s rybářskými potřebami, rozumíte-li autům, prodávejte například náhradní díly nebo doplňkové zboží na auta. Prostě se orientujte tím směrem, kde se cítí jako doma. To bude hlavním základem vašeho úspěchu. Umět fundovaně poradit zákazníkovi bude vaše největší eso v rukávu.

Pokud se vám podaří zajistit si spolehlivé dodavatele, kteří vám své zboží doručí opravdu bleskově, nebudete muset nic nakupovat dopředu a tím pádem si ani nemusíte zřizovat žádný vlastní sklad. To je určitě velké plus, když nebudete muset do ničeho předem investovat.

Dejte si hodně záležet na co nejlepším předvedení zboží. Ať už se jedná o fotografie nebo o popisky. Nebojte se se o zboží více rozepsat. Zákazník tak pozná, že opravdu víte, co prodáváte.

Návštěvnost

Aby do vašeho internetového obchodu začali chodit zákazníci, musí se o něm nejdříve dozvědět. Na propagaci svého internetového obchodu využijte všechny možné sociální sítě a nebojte se oslovit i své přátelé, aby vám s tím pomohli. Na Facebooku se přihlaste do všech zájmových skupin, které mají něco společného se zbožím, které se rozhodnete prodávat. Například v případě chovatelských potřeb to budou skupiny pejskařů, chovatelů králíčků, papoušků, koček apod. Pravidelně se zúčastňujte diskuzí a rozdávejte tipy na výborné výrobky z vašeho e-shopu. Vytvořit můžete i vlastní zájmovou skupinu. Také Tweetováním si můžete získat mnoho sledujících, a tím si zajistit klientelu. Ale je mnoho dalších internetových diskuzí, kde můžete svůj obchod zdarma představovat.

Udělejte tedy první krok a pořiďte si levný e-shop. Začít můžete hned. S šikovností a pílí z vás bude výborný obchodník, aniž byste musel mít nějaký vstupní kapitál.