Jak vybrat správnou náplň do tiskárny?

Mít doma tiskárnu není nic neobvyklého. Co dělat v případě, že vám v ní dojde barva? Musíte zcela přirozeně koupit novou. Jak na to? Pomůžeme vám. To první, co je potřeba znát, je rozhodně typ vaší tiskárny. A to jak s ohledem na konkrétní označení, tak s ohledem na to, zda je laserová, nebo inkoustová. Pokud jde o první možnost, může se hodit třeba tonerová kazeta Q2612A. Pokud máte tiskárnu na inkoust, je potřeba poohlédnout se po takové náplni, která je označována jako cartridge.

Originál, nebo alternativa?

Důležité je také rozmyslet si, jestli si koupíte barvu originální, nebo alternativní. Jak se liší? První možnost je vyráběna přímo firmou, která produkuje i vaši tiskárnu a je poznačena i svým logem. Jako příklad uveďme originální toner CE285A. Pokud jde o možnost druhou, potom je třeba říci, že ji může vyrábět v podstatě jakákoliv firma. Důvodem oblíbenosti je hlavně toto:

  • Nižší cena
  • Srovnatelná kvalita tisku
  • Možnost vyšší kapacity

 Na druhou stranu ale pozor na to, aby byla skutečně kompatibilní s vaší tiskárnou a jednalo se opravdu o náplň, která bude kvalitní a nepoškodí ji.

Už jenom správná barva a kapacita

Chýlíme se ke konci. Nyní už bystě měli mít před sebou výběr těch možností, které vám přirozeně plně vyhovují. Už je proto třeba vybrat jenom konkrétní barvu. Dnes už není problémem kupovat i konkrétní barvy, přesně s ohledem na to, jaké konkrétně vám došly. A je jedno, zda chcete zakoupit tonery Samsung, nebo jiné značky dnes nejprodávanějších typů tiskáren. Dále je dobré myslet i na to, že můžete volit s ohledem na různé kapacity. Pokud tisknete často, je dobré brát náplně takové, které mají kapacitu logicky větší. Nejenom, že vám déle vydrží, ale také díky své ceně výrazně ušetří náklady na jednu vytištěnou stránku. I to dnes může hrát celkem významnou roli, a to i při domácím tisku.