Jaké auto bezpečně vyjede do Alp?

Na každoroční týden v rakouských Alpách se vždycky těším. Už několik let jezdím se stejnou partou přátel, se kterou jsme sehraní a přesně víme, co od dovolené na horách očekáváme. Kromě zvolení termínu se vždy domlouváme, jaké vozidlo si půjčíme. Přeci jen se jedná o několikahodinovou cestu autem, takže se rozhodně nemáme v plánu omezovat nebo řešit, že někomu překáží noha toho druhého či je natlačený moc na dveřích. Komfort si chceme užívat všichni, a protože se často střídáme i při řízení, vyhledáváme modely aut s řadou praktických funkcí. Nezbytnou součástí musí být vynikající stav vozu a bezpečnost. A pokud se zadaří, oceníme i náhon na všechna čtyři kola.

Zvolil jsem Easyrent.cz

V letošním roce byl nejen pro mne jasným favoritem Karoq od Škodovky. Jako velké plus vnímám nejen integrovanou navigaci a technologii Bluetooth, ale též sledování jízdních pruhů a parkovací senzory pro maximální bezpečnost za každé situace. Řidič rozhodně ocení i xenonové LED světlomety, s nimiž razí horskou cestu až k sjezdovkám. Karoq je jednoduše parádní auto do hor, a to za každého počasí. Trvalý náhon na všechna kola má také třeba luxusní Audi Q7. Vychytávky nabízí model v interiéru vozidla všem cestujícím, takže zatímco jsem zkoušel během testovací jízdy využívat funkce multifunkčního volantu, kamarád vzadu si užíval pohodlí čalouněné sedačky.

Letos zvítězil Opel

Dražším kouskem je pak Landrover Discovery, exkluzivní SUV v nejvyšší výbavě. Je určený především pro náročné zákazníky, nicméně kdybychom jeli v sedmi lidech, určitě bychom nad výběrem neváhali. Ten, kdo cestuje ve více lidech, rozhodně ocení mikrobus Mercedes Benz Vito pro větší skupiny s tempomatem a navigací. Jestliže cestuji s přítelkyní jenom ve dvou, vůbec neváhám a volím stylový Minicooper Clubman. Když onemocněl kamarád a naše pravidelná horská výprava byla složena pouze ze čtyř chlapů, rozhodli jsme se pro Opel Mokka, zlatou střední cestu, a to nejen výbavou, ale i cenou. V easyrent.cz nám sjednali 0% spoluúčast, komplexní asistenční služby a samozřejmostí byla též dálniční známka.