Kalibry slouží k porovnávání rozměrů

Podniky, které se zabývají kovovýrobou nebo různými obory řemeslné výroby, se častokrát spoléhají na kalibry, které jim pomáhají k minimalizování výroby zmetků díky provádění kontrolního měření. 

Kontrolní kalibry s vysokou kvalitou

Neustálá kontrola výrobků je potřeba, aby se minimalizovaly finanční ztráty.

Závitové kalibry umí rychle a snadno odhalit odchylky u každého závitu. Díky nim například objevíte vadný závit, odchýlení od profilu a velikosti. Fungují spolehlivě a ekonomicky. K dispozici jsou rovněž závitové kalibrační kroužky a trny pro nejrůznější typy závitů. K výrobě dobrých i zmetkových závitových kalibrů se používá speciální kalibrační ocel. Kalibry si vyberete pro všechny typy vnějších a vnitřních závitů, nechybí ani pro M, G, UNF, UNC, NPT, Rp, UNEF, TR, BSF, UNJEF  a další. Dopřát si můžete válečkové kalibry, abyste zkontrolovali vnitřní průměr válcového otvoru obrobku. Zhotovují se v jednostranném i oboustranném provedení (mají dobrou i zmetkovou stranu). Dobře funguje také zakázková výroba, kde se realizují speciální požadavky zákazníků podle výkresů. 

Porovnávací měřidla na vnější i vnitřní tvary

Kalibry zapadají mezi porovnávací měřidla, která se využívají k měření vnějších a vnitřních tvarů. Pouze se jimi porovnává, jestli daný rozměr odpovídá, či nikoliv zadaným požadavkům. 

Sháníte kalibry a měřidla? Obraťte se na spolehlivého dodavatele, který se zaměřuje pouze na nabídku nástrojů z nejkvalitnějších materiálů. Sortiment se zhotovuje nejmodernějšími technologickými postupy, průběžně dochází k inovaci. Cílem je vycházet zákazníkům vstříc a pokrýt jejich požadavky i na atypické druhy měřidel. Široká škála produktů slouží k frézování, závitování, soustružení, vrtání atd. Jednotlivé kategorie a podkategorie usnadňují orientaci v internetovém obchodě, kde jsou položky skladem a garantuje se rychlé dodání.