Máte doma budoucího hokejistu?

Přemýšleli jste, jaký sport by byl pro vašeho syna dobrý a probudil se ve vás český hokejový srdcař? Proč by ne. Česko je přece hokejová ikona a nenajdete zde snad nikoho, komu by tento sport nepřirostl k srdci, byť je jen jedním z televizních diváků. V případě vašich dětí u toho ale nemusí zůstat. Český hokejový svaz nepřestává hledat mladé talenty – a i kdyby to vaše dítko nedotáhlo až na dráhu profesionála, přesto pro něj vykonáte velkou službu, pokud jej v hokeji podpoříte.

Proč je hokej ten pravý sport?

Existuje celá řada chlapeckých sportů, a co si budeme povídat, pro rodiče organizačně komfortnějších než hokej. Na takový fotbal například postačí kraťasy, tričko a kopačky a celá výbava je na světě. Fotbalové hřiště navíc najdete v každé vesnici a za každým druhým rohem, dítko tedy může trénovat skoro neomezeně. Přesto ale stojí za to dát hokeji šanci. Tento sport vyžaduje disciplínu a brzké ranní vstávání, bez ohledu na to, že je víkend, vyžaduje cestování za ledem a tahání hokejové výbavy, která je určitě těžší než ta fotbalová. Právě pro tento svůj určitý diskomfort je ale hokej sportem, jenž dělá z kluků chlapy. Naučí vaše syny disciplíně, povinnosti a zodpovědnosti a posílí je fyzicky i psychicky. Hokejoví sportovci zkrátka nefňukají proto, že kolem nich proletěla moucha, protože vědí, jaké to je, když kolem nich létá puk. Neoddiskutovatelnou výhodou je pak fakt, že se hokej řadí mezi kolektivní sporty a nevychovává individualisty – a to je velký benefit do budoucího života každého dítěte.

Hokej patří mezi levnější sporty

Ačkoli se to možná nezdá, hokej je sport finančně dostupný. Samozřejmě na začátku toho všeho je nutné pořídit vybavení – brusle a hokejka jsou nezbytností. Ostatní chrániče a dresy jsou povětšinou zajišťovány sportovním klubem. I při zajišťování základní výbavy ale můžete nakoupit chytře a peníze ušetřit. Jak, to vám nejlépe poradí specializovaní odborníci. V Česku se mezi takové řadí například prodejce Bauer. Poradí rodičům, jaké vybavení je pro jejich ratolesti to pravé a které pro trénování na určité úrovni postačí, aniž by je stálo měsíční plat, stejně tak jako nabídne profesionální produkty o pár let později, kdy už budete mít doma budoucího mistra světa.