Golfová výstroj: Je třeba se při jejím výběru řídit pravidly golfu

Golf je úžasná hra a potvrdí vám to každý, kdo se jí věnuje. Pobyt na čerstvém vzduchu má pozitivní vliv na psychiku a při pohybu od jedné jamky ke druhé hráč nachodí někdy i přes deset kilometrů. Pochopitelně toto všechno blahodárně působí na lidský organismu. U golfu si odpočinete od běžných starostí. A tak tomu má při sportování být.

Jaké požadavky má golf na hráče?

Každý hráč musí ctít pravidla golfu, která jsou pro něho závazná. Ta říkají, že hráč má hrát hřiště, jak ho nalezne, a míč, jak leží. V golfu se netrestá, protože za porušení stanovených pravidel si trest udělí hráč sám. Ten by měl mít ohleduplný přístup k ostatním a současně i pečovat o hřiště. Když například vysekne drn trávy, tak ho vrátí zpátky, uhrabává stopy po dopadu míčku i jinak zbytečně nepoškozuje golfové hřiště. Těch pravidel je samozřejmě více a každý hráč by se s nimi měl seznámit ještě před tím, než se do hry pustí.

Hráčova výstroj: Základem jsou kvalitní gole 

Ač se to na první pohled příliš nezdá, golf je náročná hra. Úspěch při ní v mnohém záleží na úsudku každého hráče, jeho dovednostech i schopnostech. K tomu ovšem potřebuje mít k dispozici správné vybavení, tedy golfové hole v několika provedení, golfové míčky, jež se tak rády ztrácejí, i golfové boty, v nichž se mu bude pohodlně chodit po hřišti několik kilometrů. Hráčova golfová výstroj slouží k tomu, aby mu pomohla během hraní, ale nesmí díky ní získat nějakou výhodu.

Hole patří k základnímu golfovému vybavení. Limit je mít s sebou na hřišti čtrnáct holí, hráč pochopitelně nemusí tento limit dodržet a klidně může hrát i s menším počtem golfových holí. Více jich však mít nesmí. Podle účelu se golfové hole dělí na dřeva, drivery, hybridy, puttery, wedge a železa. Začínající golfista jistě ocení kompletní set, v němž je 6 holí. Když si hráč hole vybírá, musí se řídit svou výškou, věkem, pohlavím, handicapem, ale také rychlostí švihu nebo vzdáleností zápěstí od země.