Montované haly mají dnes zelenou

Nejen stavební obory, ale i výrobní odvětví se dnes neobejdou bez velkých skladových i výrobních prostor. Mnohé firmy, ale i živnostníci se potýkají právě s nedostatkem místa, jestliže chtějí například rozšířit výrobu nebo uskladnit materiál. V takových případech se jistě bude hodit montovaná hala, která je optimálním řešením právě pro tyto účely.

Výhody montovaných hal

Jestliže se rozhodneme pro montovanou halu nebo pokud ještě stále váháme nad tím, zda zvolit jinou variantu pro uskladnění materiálu, máme tady malý soupis toho, co bude investora zajímat asi nejvíce.

Montovaná hala je skvělým řešením právě v případě, že potřebujeme rychle vyřešit místo pro materiál nebo pro naše výrobky. Jistě se nám bude hodit i to, že pokud máme opravdu naspěch, můžeme mít tyto prostory za pár týdnů k dispozici. Montáž takových hal je totiž velmi snadná a také rychlá. Odpadá tady také tzv. mokrá stavba, což znamená betonování a podobné stavební práce, které jsou součástí klasické stavby. Navíc zde nemusíme běhat po úřadech a zdlouhavě čekat na stavební povolení, pokud naše hala bude mít do 300 m2. Samozřejmě, že asi nejvíc otázek se bude týkat ceny takovéto haly. Zde můžeme podotknout, že jejich pořizovací cena je velmi nízká a tudíž lákavá pro všechny, kteří chtějí mít materiál pod střechou a přitom moc neutratit. Finanční prostředky lze pak jistě uplatnit jinde a to se přece vyplatí.

montované plachtové haly

Asi další velkou výhodou těchto hal je jejich snadná montáž, která je hotová v řádu pár týdnů. Stejně tak jednoduchá je i její demontáž, tedy v případě, že se rozhodneme z nějakého důvodu halu mít jinde, můžeme halu rozmontovat a postavit na jiném místě za stejnou dobu. Stačí jen pevný podkladový základ.

Proč bychom měli zvolit právě montovanou halu

Výhody haly jsme již rozebrali, ale zdaleka to není vše, co bychom měli před pořízením takové haly vědět. Základ montovaných hal samozřejmě tvoří pevná a kvalitní ocelová konstrukce, která je potažena vysoce pevnostní plachtou. Tato plachta má velmi dobré vlastnosti, které odolávají nepřízni počasí. Navíc je v nabídkách firem i služba, která nabízí kvalitní barevný potisk, který zviditelní naši firmu. Logo firmy se na tak velké ploše bude dobře vyjímat. Také životnost těchto hal je více než zajímavá. Jejich životnost se odhaduje pro konstrukci až 40 let a více a pro opláštění 20 let, takže nemusíme mít obavu, že by nám taková plachta dlouho nevydržela. Pevná ocelová konstrukce montovaných hal je opláštěna vysoce pevnostní plachtou, která má také své výhody.nejen, že je z nehořlavého materiálu, ale je také izotermická, nebo můžeme říci termoizolační a antistatická.

montované plachtové haly

Doplňují služby firem

Samozřejmě, že i u těchto plachet mohou být nabízeny doplňkové služby, které udělají celou ocelovou konstrukci dokonalou. Jde zejména o osvětlení v hale, topení, celkovou montáž elektroinstalace, ale také musíme zajistit okna a dveře. Okenní výklenky jsou slídové a mohou mít i atypický tvar, s tím si hravě každá spolehlivá firma poradí. Dveře a vrata mohou v těchto případech být nejen i rolovací nebo posuvná.

Jaké je využití montovaných hal

Jestliže máme otázku, jaké mají tyto haly využití, můžeme s klidem říci, že všestranné. Lze je využít nejen jako skladové prostory, o kterých jsme se zmínili již na začátku, ale jsou velmi vhodné i pro rozšíření našich podnikatelských záměrů a tak i jako výrobní haly nejsou k zahození.  Montované haly jsou ale velmi vhodné k zastřešení různých sportovišť, jako jsou tenisové kurty, bazény, hřiště nebo jízdárny pro koně. V případě, že ovšem potřebujeme i větší sportoviště, které bude sloužit jako sportovní hala pro více sportů, i tato možnost se zde nabízí. Tím to ale nekončí. Využít halu můžeme také pro ustájení hospodářských zvířat, jejich uskladnění krmiva nebo jako garáže pro těžkou zemědělskou techniku. Ale i garáže pro různá auta nebo jako hangáry pro letadla, i na to vše je možné využít montovanou halu.

montované plachtové haly

Spolehlivá firma

Musíme si ale také vybrat spolehlivou a odpovědnou firmu, která se těmito službami zabývá. Jen tak budeme s výsledkem práce spokojeni. Na trhu je dnes mnoho takových firem, můžeme je najít například na internetu. Navíc se můžeme o jejich kvalitách a profesionálních službách dozvědět něco víc i z recenzí, které jsou většinou velmi dobrým pomocníkem právě při výběru firmy.