Odškodnění pracovních úrazů

Člověk se snadno dostane do nepříjemné situace a následky nemusí vyznívat vždy povzbudivě. Často dochází ke zraněním, ale rovněž k majetkovým a finančním ztrátám. Vy si můžete nárokovat odškodnění – dopravní nehody, pracovního úrazu či jiného poškození pacienta. 

Nepříjemný pracovní úraz

Většina lidí počítá s pravidelným měsíčním příjmem, aby zajistili veškeré vydání na bydlení a rodinné záležitosti. Najednou vás však může zaskočit něco nečekaného, například zranění během vykonávání vašeho zaměstnání. Nezáleží na tom, jestli je vaše profese méně či více riskantní, stát se to může kdykoliv. Pracovní úraz značně komplikuje zavedené zvyklosti, ale vy získáte nárok na požadování maximálního odškodnění za vzniklou újmu. Zákon ukládá povinnost zaměstnavatelům týkající se uzavření pojištění pro případy odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci během pracovního úrazu a při nemoci z povolání. Za vzniklou škodu zodpovídá vždy, nezáleží na tom, jestli ji zavinil přímo nebo ne. Zaměstnavatel má tedy k dispozici dost financí na odškodnění v plné výši. 

Žádost o odškodnění za újmu po pracovním úrazu

Nároky poškozeného zaměstnance se v uvedených případech pohybují až ve statisících korun. Pracovní úrazy odškodnění ale musí začít podáním vaší žádosti. Odborníci vám pomohou s orientací v paragrafech a obstarají profesionální právní pomoc. Boj o vaše nároky začne oznámením zaměstnavateli a nevynechte shromáždění svědků a důkazů. Může se jednat o konkrétní osoby, ale také o fotografie. Trvejte na tom, aby se zhotovil záznam o úrazu, což bude potřebovat pojišťovna. Následně vyplňte kontaktní formulář nebo zavolejte, aby vás odborná firma informovala o dalším postupu. Předáte veškerou dokumentaci a podklady. Jestliže vám důkazy chybí, lze pomoci i s jejich zajištěním. Prvotní analýza a konzultace se poskytuje zdarma, nehradí se žádné poplatky předem.