Profesionální chiptuning může zvýšit vaši bezpečnost

Chiptuning se provádí za účelem zvýšení výkonu motoru. Díky tomuto úkonu je řidiči umožněno rychleji reagovat v krizových situacích a celkově je tak zvýšena bezpečnost při jízdě. Je však nutné, aby byl chiptuning proveden profesionální firmou, která dodržuje správný postup.

Chiptuning slibuje mnoho. Pokud je proveden správně, majitel vozu se může těšit z lepšího výkonu motoru, vyšší bezpečnosti při předjíždění i nižší spotřeby. To jsou důvody, proč si nechávají nachipovat svůj vůz tisíce motoristů.

Jak probíhá chiptuning?

Pokud jste se rozhodli nechat si vaše auto nachipovat, měli byste také vědět, jak by měl probíhat správný postup. Vyhnete se tak firmám, které by vaše auto mohly spíše pokazit. V ČR najdete firmy pro chiptuning v Praze, v Ostravě, v Brně, v Plzni a dalších městech. Ne všechny však nabízí skutečně kvalitní služby.

Před samotným provedením chiptuningu by měl být změřen výkon motoru. Pouze tak budete moci naměřené hodnoty před a po provedení úkonu porovnat a zhodnotit, k jakým změnám ve výkonu ve skutečnosti došlo.

Na počátku je také třeba stáhnout z řídící jednotky software, který je před provedením chiptuningu zálohován. Na tomto softwaru se následně provádí zmíněná úprava. V neposlední řadě by měl být zkontrolován technický stav vozidla, protože při případných problémech by se úprava softwaru nemusela projevit tak, jak je očekáváno.

V žádném případě si chiptuning neobjednávejte od pochybných společností, které slibují rychlý výsledek a nahrají vám do řídící jednotky pochybný software, který může způsobit více škody než užitku. Nejlepší chiptuning zkrátka provádějí společnosti, které mají dostatečné vybavení i zkušenosti.

Profichip s.r.o.

Jednou z nejprověřenějších českých společností, které nabízí kvalitní chiptuning v Praze, v Ostravě nebo v Brně je společnost Profichip s.r.o. Samozřejmostí je záloha softwaru, měření před i po provedení výkonu a doživotní záruka na úpravy softwaru.