Trápí vás nenasytná inflace? Začněte rozumně investovat

Nikomu z vás nemusíme příliš představovat současnou ekonomickou situaci, která trápí drtivou většinu českých rodin. Dvojciferná inflace, masivní zdražování a další katastrofy vyžadují nejen poctivé šetření, ale zároveň i ochranu vašich těžce vydělaných peněz. Jak začít a vyhnout se častým chybám? 

Opatrnost nadevše 

V dnešní době si stačí otevřít internetový vyhledávač a ihned se na vás ze všech stran začnou valit nejrůznější nabídky investic. Zní to jako moře zajímavých příležitostí? Bohužel ne. Pro neznalého člověka je totiž velmi obtížné rozeznat poctivé a reálné příležitosti od těch podvodných. 

Pamatujte, že drtivá většina poctivých investičních příležitostí poskytne zhodnocení přibližně 10 % ročně. Nabídne-li vám někdo mnoho desítek (případně stovek) procent, raději dejte ruce pryč. Populární jsou například investice do zlata, které spousta prodejců prezentuje jako zázračný lék proti inflaci. V současné době však jeho hodnota dlouhodobě klesá. 

Zajištěné úvěry 

Celá řada začínajících investorů se v posledních letech zaměřuje na zajištěné úvěry do nemovitostí. Ty představují poměrně bezpečnou příležitost se zajímavým zhodnocením. Největším hráčem v tomto odvětví je u nás známá platforma Bondster, která disponuje stovkami různých variant – od kanceláří, hotelů až po bytové domy. Zúčastnit se přitom můžete již od několika stovek korun, tudíž rozhodně nemusíte disponovat miliony. 

Vše funguje na bázi jednoduché a intuitivní platformy, v níž si vše naklikáte snadno sami a během okamžiku. Průměrné zhodnocení se přitom pohybuje okolo 13,7 % ročně. Malý tip na závěr. Ať už se rozhodnete pro libovolnou investici, v žádném případě vám nesmí ujít investiční kalkulačka. Ta vám nejen poskytne inspiraci, ale zároveň vám i vysvětlí základní principy.