Začínáme s tuningem: Zrcátka

Velkou zálibou mnohé části pánského pokolení jsou obecně automobily. Sledujeme novinky, líbí se nám luxusní a sportovní auta, snad všichni se toužíme svézt ve Ferrari či Maserati a s velkou oblibou někteří z nás svá autíčka vytuňují, jak se dá. Tuning je ve světe automobilů velkým pojmem a má řadu příznivců. Řadíš se mezi ně i ty? Už jsi svůj vůz přivedl k dokonalosti? Nebo teprve začínáš? Pakliže se považuješ za začátečníka a vlastníš sportovní motorové žihadlo, které by sis rád upravil, pak je potřeba začít něčím jednodušším.

Velké možnosti, ač se tak na první pohled nemusí zdát, ti nabízí výměna zpětných zrcátek. Zpětná zrcátka jsou jednak praktickým prvkem každého vozu, nicméně také designovým, takže můžeš výměnou změnit ráz tvého auta. Zpětná zrcátka používáme k zpřehlednění situace na silnicích, jež se děje za vozidlem. Jen si tak spočítej, kolikrát se do zpětného zrcátka při jízdě podíváš ty? Možná se ani nedopočítáš a člověk si to často ani neuvědomuje, ale každopádně při rozjíždění, předjíždění a tehdy, kdy se potřebujeme podívat na místa, kam stěží dohlédneme. A když se podívaš na auto z exteriérové stránky, zrcátka jsou důležitá, o tom není pochyb.

Sportovní zrcátka jsou cool

V souvislosti s touto problematikou se hovoří o i tzv. mrtvém úhlu, který může být zrádný, neboť se v něm mohou vyskytovat jiní účastníci dopravního provozu, např. cyklista či jiné auto a tak může dojít k dopravní nehodě. Tento problém se však snaží výrobci zpětných zrcátek řešit a tvarují odrazové plochy zrcátek takovým způsobem, aby byl mrtvý úhel co nejvíce eliminován. I sportovní zrcátka jsou tedy v tomto ohledu bezpečná, takže se nemusíš obávat toho, že když zvolíš nějaké cool zrcátka, zahráváš si s bezpečností.

zrcatka

Nakupuj výhodně a vybírej si

Pakliže hledáš širokou nabídkou sportovních a tuningových zrcátek různých provedení a tvarů, vyhledej si internetový e-shop s náhradními díly pietro-eshop.cz. Najdeš zde zpětná zrcátka pro všemožné značky vozidel. A co je důležité? Cena těchto náhradních dílů je přijatelná, často velice výhodná v porovnání s jinými e-shopy a kamennými prodejnami stejného druhu. V nabídce nechybí sportovní tuningová zrcátka s manuálním ovládáním či vyhřívané provedení s elektrickým ovládáním. Zrcátka jsou vyrobena z kvalitního ABS plastu. Jsou k dostání v základní černé barvě, takže si je pak můžeš dle libosti nalakovat na požadovanou barvu. Zakoupit je možné i chromovaná zrcátka, která si již lakovat nedají, nicméně chrom vypadá na tuning vozech taky luxusně. Některá zrcátka mají zabudovaný blinkr z LED diod podle toho, na jaký typ vozu jsou určena.

Montáž sportovních zrcátek

Montáž sportovních tuningových zrcátek můžeš při troše zručnosti zvládnout sám za pomoci speciálních adapterů. Ty se liší dle modelu auta. Pakliže zvolíš variantu elektrického ovládání, doporučuje se vyhledat odborníka, který zkontroluje správnost zapojení, aby nedošlo při provozu ke zkratu.