V rakouském středisku Nassfeld si užijete i letní dovolenou

Ačkoliv lyžařská sezóna končí, o horských střediscích se mluvit nepřestane, protože poskytují vhodné zázemí pro příznivce cyklistiky a turistiky. Nicméně tuzemské horské oblasti jsou nevyhovující kvalitou služeb, a proto spousta výletníků míří k rakouským sousedům. Velké popularitě se vedle alpských areálů těší slunečný region Nassfeld – Pressegger See rozprostírající se na jihu rakouských Korutan. Stačí si objednat apartmány Nassfeld a užít si týdenní dovolenou, kde na nudu nebude místo.

V letním období Nassfeld nabízí široké možnosti turistům, cyklistům a horolezcům. Oblast je protkaná hustou síti označených turistických stezek (cca 1 000 kilometrů), které vás zavedou až do výšky 2 800 metrů nad mořem. Z takového vrcholu se vám otevře panoramatický výhled na daleké okolí. A pokud patříte mezi dobrodružné turisty, neměli byste si nechat ujít ani italskou stranu vrcholů.

Aktuálním trendem je sport zvaný Nordic Walking (Severská chůze), pro který byly vybudované speciální stezky. Zkrátka nepřichází ani cyklisti, kteří mohou prozkoumat celkem 800 kilometrů cyklistických tras s různou náročností a převýšením.

Vodní sporty

Když se vám zasteskne po vodních radovánkách, můžete vyzkoušet kanoistiku či rafting na zdejších jezerech a řece Gail. A nemusíte být ani u moře, abyste se naučili potápět, protože v rakouském středisku Nassfeld se pořádají potápěčské kurzy.

V jihorakouské oblasti si užije zábavu celá rodina, přičemž se svými ratolesti můžete vyrazit do zábavního parku v Presseggersee. Vaše děti se unaví na trampolínách, v mini automobilech anebo v bazénech s vodními atrakcemi.

Otázku ubytování Nassfeld byste měli řešit už nyní, protože apartmány se rychle zaplní. Vybrat si můžete z devatenácti moderních apartmánů, které obsluhuje český personál.