Vánoční atmosféra evropských měst

Někteří lidé dosud nenašli dost odvahy na cestování po vlastní trase, ale naštěstí existují agentury, které se o potřebné postarají bez vašeho přičinění. Na vás zůstane jen starost se dostavit včas v době odjezdu či odletu.

Výlet do předvánoční Paříže

Kdo by nechtěl vidět Paříž? Nasát do sebe atmosféru klikatých uliček, bulvárů, slavných staveb a ochutnat skvělá jídla v prvotřídních restauracích. Poznávací zájezd do předvánoční Paříže a na zámek Versailles vás určitě nadchne svým programem. Stačí na chvíli usednout do letadla a za chvíli se dostanete transferem do hotelu s výbornou polohou, takže vám neuniknou ani večerní procházky městem. Průvodce vás zavede do čtvrti Montmartre, na náměstí malířů Place du Tertre a Pigalle, do baziliky Sacré-Coeur a na Moulin Rouge. Druhý zájezdový den si projdete hlavní pamětihodnosti, kde nechybí Champs Elysées, Vítězný Oblouk, katedrála Notre Dame a jiné okázalé stavby. Dočkáte se i individuálního volna na vaše nákupy na vánočních trzích a v obchodech. Večer se lze projet lodí po Seině a vidět památky zase z jiné strany. Třetí den zájezdu prožijete na zámku a zahradách ve Versailles. A den poté se seznámíte s uměleckou tvorbou v muzeu Louvre.

Město králů ve vánočním kabátku

Jedno z nejkrásnějších evropských měst Krakov je rovněž možností, kde si užít organizované poznávací zájezdy. Autobusem dojedete na místo, kde spatříte pohádkové betlémy, stánky s vánočními specialitami, preclíky a stylové kavárny. Během zájezdu vám nesmí uniknout Solný důl Wieliczka, Kanovická ulice, Floriánská brána, kostel Panny Marie, kde stojí největší gotický vyřezávaný oltář na světě. Jakmile se vyspíte v hotelu, můžete hned po snídani dokončit prohlídku významných míst. Zajdete do bývalé židovské čtvrti, do synagogy Remuh, na židovský hřbitov a prozkoumáte i další zákoutí.