Víte, jak pro sebe vybrat ten nejlepší oblek?

Není žádným tajemstvím, že pánské obleky dokážou úspěšně vystihnout image každého muže a přitom podtrhnout jeho přirozené charisma. Za každých okolností. Při pracovní schůzce i společenské události. Pánský oblek je v dnešní době běžnou součástí každého pánského šatníku, přesto si většina mužů s jeho výběrem příliš neví rady. Jak vybrat pro sebe ten nejlepší a na co se zaměřit?

Velikost

Pánský oblek by měl dobře sedět. Bez kompromisů. Jedině tak může lichotit vaší mužné postavě. V příliš velkém obleku můžete zbytečně působit zanedbaně až komicky, což platí také v případě těsného obleku, ve kterém se při nejmenším budete cítit nepříjemně. Oblek si na sebe přeci jen nevezmete naposled, proto se zaměřte na každý detail. Nebojte se oslovit odborníky, kteří si vás změří a doporučí vhodný oblek. Pokud si ho budete vybírat sami, naprostou samozřejmostí je zjištění přesných mír. Jestli si v konfekci nakonec nevyberete, můžete si nechat oblek vyrobit přímo na míru.

Materiál

Kvalitní materiál je jedním z aspektů, který byste při výběru pánského obleku rozhodně neměli podcenit. Spousta mužů většinou dává pouze na to, jak látka působí na dotek, což se někdy může vymstít. Doporučujeme sledovat složení materiálu na cedulkách a naučit se v nich číst. Sázkou na jistotu je nepochybně vlna, bavlna, kašmír, hedvábí, v případě letních obleků také len. Polyester není na škodu, ovšem jen tehdy, pokud ho není v látce více než 20 %.

Podšívka

Značnou pozornost je nutné věnovat také samotné podšívce, která je při výběru obleku rozhodující. Kvalitní podšívka vám dokáže zajistit komfort na každém kroku a přitom umožňuje materiálu lépe dýchat. Kvalitní podšívku jednoduše poznáte tak, že chytře zakrývá vnitřní šití a materiál. Měla by být pečlivě šitá, pevná a schopná zabránit tomu, aby případný pot neprosákl na vnější stranu saka. Podšívka společně s vnitřními vložkami modeluje celkový tvar oděvu a zároveň prodlužuje jeho životnost. Většina výrobců značkových obleků striktně používá vysoce kvalitní čtyřvrstvý materiál, který je na omak příjemný, prodlužuje životnost oděvu a zároveň zajišťuje větší pohodlí.

Byznys oblek

Styl

Možná můžete namítnout, že většina pánských obleků vypadá totožně. Zdání ale klame. Od sebe se odlišují nejen barvami, střihem, ale především stylem. A na vás je, vybrat si ze široké škály přesně ten oblek, který vám bude perfektně sedět a zároveň ho využijete pro většinu příležitostí.

Pokud ve svém šatníku nemáte vůbec žádný oblek, přikloňte se jednoznačně ke klasickému střihu v jednobarevném povedení. Skvělou volbou je tradiční černá, tmavě šedá nebo modrá. Takové obleky jsou navrženy pro každou příležitost a zároveň sluší každému muži. Na vzory se zaměřte až tehdy, pokud budete chtít základní sbírku obleků rozšířit a doladit ji něčím novým. Ať už se rozhodnete vyzkoušet proužky nebo károvaný materiál, vždy myslete na to, že méně znamená více. Nešťastně zvolené vzory zbytečně upozorňují na nedostatky a zároveň dokážou plně zazdít výsledný dojem. S jemnými proužky a decentním kostkovaným vzorem zaručeně nic nezkazíte.

Příležitost

Ne každý oblek se hodí pro každou příležitost. Pokud se chystáte na svatbu, pořiďte si oblek k tomu přímo určený. Klasický černý oblek můžete využít nejen během dne, ale i pro večerní události. Byznys oblek je ideální spíše pro důležité schůzky nebo obchodní jednání. Black Tie, stylový oblek doplněný černým motýlkem, je určený ryze pro společenské události, jako jsou významné plesy. Naproti tomu ležérní provedení se hodí spíše do volného času, kdy si oblek oblékáte jednoduše pro radost.