Vízum do Ruska

Propadli jste kouzlu cestování, díky němuž poznáváte různé kouty světa? Zážitky, které si z cest přivážíte, jsou nezapomenutelné. Pojďte se společně s námi podívat také za krásami Ruska. Jako první vám nabídneme petrohradské letní bílé noci, které můžete strávit procházkou po tepně Petrohradu – Něvském prospektu, dlouhém 4 km.

Muzeum Ermitáž nabízí neuvěřitelné množství exponátů

Petrohrad si právem zaslouží být zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho historické jádro nabízí zvědavému turistovi tolik k vidění, že mu jeden týden pobytu na to stačit nebude. Navštivte třeba jednu z největších světových obrazáren na světě – Ermitáž. Abyste ji celičkou prošli, čekala by vás téměř desetikilometrová trasa, kterou byste prochodili mezi vystavenými exponáty.

Kouzlo petrohradských pamětihodností

Historickým jádrem Petrohradu je Petropavlovská pevnost postavená v 18. století, která leží na Zaječím ostrově v ústí řeky Něvy. Její součástí je i katedrála sv. Petra a Pavla, kde je umístěná hrobka významných ruských panovníků od Petra I. po Mikuláše II. Věž katedrály s pozlacenou střechou má neuvěřitelnou výšku 122,5 metru a je tak nejvyšší pravoslavnou zvonicí na světě. K oblíbeným petrohradským atrakcím patří také Triumfální oblouk jako památka na vítězství nad Napoleonem, Smolenská katedrála nebo Křižník Aurora – symbol bolševické revoluce. Od roku 1957 je v něm muzeum.

Víza Rusko – neodmyslitelná součást cestování do RF

Míst, která si zaslouží být navštívena, je v Petrohradě daleko více, než jsme stihli vyjmenovat. Proto byste si na jeho návštěvu měli vyčlenit dostatek času, abyste se s nimi mohli důkladně seznámit. Cesta do Petrohradu vám letecky z Prahy zabere s přestupem necelých osm hodin vašeho času. Nezapomeňte však na platná víza do Ruska, která musíte mít s sebou v pase. Pro návštěvu kratší než 30 dní vám bude stačit vyřídit si turistické vízum na některém ze tří ruských konzulátů – v Praze, Karlových Varech nebo v Brně. Víza do Ruska však zařídíte pohodlně i přes internet.