Vybudujte ochranné prvky domova jako profesionálové. Kde seženete díly?

Žádný domov není kompletní, dokud ho neochráníte pořádným plotem, zábradlím a bránou. Ty nejen spolehlivě odradí zloděje a zvířata, ale zároveň vám poskytnou i soukromí, sníží hluk z ulice a zastaví nepříjemný vítr. Pokud jste zkušený kutil, zvládnete si je vybudovat sami. Co k tomu budete potřebovat? 

Zvolte si materiál 

Dnešní trh vám dopřeje ohromné množství zajímavých možností. Mezi nejčastější volby však patří hliník a nerezová ocel. Tyto materiály totiž poskytují ohromnou mechanickou i chemickou odolnost, díky čemuž vydrží dlouhé desítky let. První zmíněná varianta je o něco levnější a lépe se tvaruje, přičemž ale není tak odolná jako druhé řešení. 

Jestli vás zajímá kombinace odolnosti a elegantního vzhledu, nenechte si ujít výrobky od známých italských značek Nice a Key. Ti se specializují především na samonosné a posuvné brány. Jednotlivé komponenty určitě nemusíte shánět ve fyzických prodejnách a skladech. Tento postup je zbytečně komplikovaný a v mnoha případech i drahý. Bohatě vám postačí sednout si k počítači a vyhledat spolehlivé dodavatele online. 

Vše, co potřebujete

Pro zvýšení komfortu a bezpečnosti doporučujeme použít madla dřevěná na zábradlí. Ideální volbou je buk. Ten působí velmi elegantně a podtrhne celou předchozí práci. Montáž dané pomůcky je přitom opravdu jednoduchá a trvá jen chvíli. 

O něco složitější oblastí je pohon dvoukřídlých bran. Jejich zprovoznění vyžaduje celkem obstojné elektrikářské dovednosti. Pokud si však pořídíte vychytanou sadu ze známého e-shopu Kovoinox, nešlápnete vedle. Ten se už řadu let specializuje na prodej ověřených komponentů pro zábradlí, brány i další nezbytné součásti vybavené domácnosti. V případě zájmu lze využít i zakázkovou výrobu atypických dílů.