Získejte neuvěřitelné záběry z kvadrokoptéry

Ve filmařském průmyslu i pro amatérskou tvorbu se stále častěji využívají drony s kamerou. Díky pohledu shora získáte záběry s velkou perspektivou. Každému video dodají dynamické záběry zcela novou dimenzi a posunou celkový dojem o několik levelů nahoru. V článku se dočtete, na jakém principu kvadrokoptéry fungují, jaké existují další typy dronů vybavených kamerami a proč si podobnou vychytávku pořídit.

Jak kvadrokoptéra funguje?

Kvadrokoptéra je malá létající helikoptéra, která se vznáší díky pohonu čtyř na sobě nezávislých rotorů. Její ovládání je zpravidla dálkové. Snadno se s ní manipuluje a létá nahoru a dolu. Schopnost vzdálit se od ovládacího zařízení nebo délka letu, nosnost přídavné zátěže a výdrž se u jednotlivých typů liší. Energii pro létání berou z baterií nebo akumulátorů. Pro připevnění kamery se velmi hodí dron vybavený vyklápěcím podvozkem, který usnadňuje přistávání a montování nebo sundávání kamery.

Další typy dronů

Na trhu existují i další drony s kamerou, které mají až šest na sobě nezávislých rotorů. Od počtu rotorů je odvozen právě jejich název, hexakoptéry. Ty mají díky odlišnému počtu rotorů lehce odlišné letové vlastnosti a obecně se dá říci, že dokážou unést větší břemena. Není proto problém připevnit na ně o něco těžší kamery s lepším rozlišením a větší kvalitou videozáznamu.

Jako hračka, na dokumentování zážitků, nebo uměleckou tvorbu

Kvadrokoptéra s kamerou je skvělou hračkou, po které touží snad každý malý i velký kluk. Podíváte se tam, kam se běžně nedostanete. Díky ptačí perspektivě a velkému pozorovacímu úhlu snadno zachytíte různé velké okamžiky, jako je například svatba nebo oslava. Ti z vás, kteří touží po nevšedně vypadajících uměleckých videích jistě ocení fakt, že díky několika rotorům jsou kvadrokoptéry ve vzduchu stabilní a umožňují zachytiti opravdu kvalitní a dobře vypadající záznam. Možností, jak s nimi létat a dosahovat různé dynamiky je spousta, stačí si jenom hrát.