Zvýšení výkonu motoru snadno a rychle: chiptuning

Rychlé a výkonné auto je nepochybně snem každého řidiče. Ne každý si však může pořídit vozidlo podle svých představ. Vyššího výkonu lze ale dosáhnout i jiným způsobem. Moderní chiptuning, který spočívá v přehrání jednotky motoru, případně také jednotky automatické převodovky, se obejde bez fyzických zásahů do konstrukce vozidla. Výsledek je tak takřka okamžitý a prokazatelný. Jaké další úkony jej provází?

Úkony související s chiptuningem

Co všechno by mělo být součástí chiptuningu? Jedná se o celou řadu služeb a úkonů, které seriózní tuningové firmy nabízejí. Kromě samotného zvýšení výkonu motoru je to v první řadě diagnostika řídicí motorové jednotky před chiptuningem a také po jeho provedení. Neméně podstatné je zálohování softwaru řídicí jednotky na CD. Chiptuning je rovněž doprovázen měřením emisí prostřednictvím dynamických emisních testů, takže je zaručeno nepřekročení povolených limitů výfukových plynů i při zvýšení motoru vozidla.

Díky němu má majitel vozidla k dispozici i původní verzi a může ji v případě nutnosti přehrát zpátky. Opomenout nelze ani asistenční služby, které některé společnosti po dobu trvání záruky nabízejí a které se mohou vztahovat nejen na území České republiky, ale je možné využít jich v rámci celé Evropy.

Výhody odborně provedeného chiptuningu

Spolu se zvýšením výkonu, které dosahuje až 30 procent, provází chiptuning také snížení spotřeby, která tak může klesnout až o 15 procent. To vyvrací obavy mnoha majitelů vozidel, kteří o chiptuningu uvažují, ale představa vyšší spotřeby paliva je od tohoto kroku odrazuje.

Zajímá vás, jaké jsou možnosti chiptuningu v Jihlavě a jejím okolí? V Jihlavě chiptuning a jeho nabídka není zrovna široká, ale pro milovníka rychlých vozidel není problém vydat se do nejbližší chiptuningové firmy.