3 hlavní důvody, proč v době koronaviru zvolit nano respirátory

V okamžiku, kdy se chcete a potřebujete chránit před viry, což v je v současné době velmi žádané, musíte mít k dispozici kvalitní ochranné pomůcky. V tuzemsku je v určitých případech povinné nošení respirátorů. Zatímco většina lidí si s jejich výběrem příliš hlavu neláme a volí za každou cenu nejlevnější modely, ti chytřejší z vás si určitě zjistí, že se hned z několika důvodů vyplatí investovat do takzvaných nano respirátorů. Svým uživatelům přinášejí nejednu výhodu.

nano respirátor

1. Vysoká účinnost

Kvalitní nano respirátor je složený ze dvou ochranných vrstev, což je zásadní rozdíl oproti klasickým FFP2 a KN95 respirátorům. Druhá vrstva, která je tvořena nanovlákny, totiž zajišťuje aktivní ochranu před průchodem virů, a to až s účinností kolem 99 %.

2. Prodyšnost

I nejlevnější nano respirátory jsou tedy účinnější nežli běžné modely. Jako nositelé ovšem bezesporu oceníte také jejich vynikající prodyšnost. Zkrátka se vám nošení respirátoru nebude tolik příčit, dýchání v něm probíhá u zdravých jedinců naprosto bez potíží. Dokonce i lidé, kteří mají určité dýchací obtíže, si většinou na nano respirátor zvyknou a zbytečně se v něm nezadýchávají.

3. Testování

Nano respirátory od spolehlivých výrobců a prodejců jsou zcela bezpečné. Máte u nich jistotu, že před jejich dodáním na trh došlo k důkladným laboratorním testům tak, aby bylo evidentní, že jsou schopny ochránit uživatele před viry.

Nejlevnější nano respirátor vás dnes rozhodně nevyjde nijak zvlášť draho. Jeden kus může stát i méně než 20 Kč. Je samozřejmě výhodné si zakoupit balení minimálně o 10 kusech, pak jde totiž výsledná cena za jeden nano respirátor ještě dolů. V každém případě se z finančního hlediska jedná o minimální náklady, přičemž vás nano respirátor dokáže poměrně výrazně ochránit před nakažením. A to je hlavní důvod, proč o koupi nano respirátorů vážně uvažovat.