České nože s mnohaletou tradicí

Nejrůznější druhy nožů se objevují u každého z nás. Někteří je využívají mnohem více, avšak vždy se preferuje kvalitní zpracování, aby každý model nože skutečně sloužil ke svému účelu. 

Nože nejvyšší kvality

Nože slouží k mnoha účelům, proto je jejich zpracování specifické. Některé se využívají pro lovecké, jiné pro armádní, sportovní a outdoorové účely. Často jde o velice vítaný dárek, především pro rybáře, myslivce a přírodní nadšence. Už sama značka hovoří za to, že dostanete produkty nejvyšší kvality. Výrobky firmy Mikov s.r.o. Mikulášovice patří ke světově uznávaným. Tradiční výrobce si zakládá na historických kořenech poctivého řemesla. Široký sortiment nožířského zboží dává na výběr skutečně každému, vyberou si dokonce i velmi nároční zákazníci. Nože Mikov představují mistrovsky provedené modely z prvotřídních materiálů. Vy si můžete vybírat z několika kategorií: kapesní zavírací, armádní nože a dýky, lovecké a outdoorové nože, vyhazovací, Progress a sportovní. Nechybí ani široká nabídka pouzder a příslušenství.

Tipy na praktické nože

Rybička patří k legendám mezi zavíracími noži a vznik byste zaznamenali již před více než sto lety. Původní dřevěné střenky se postupně nahradily plechovými, dnes se odlévají ze zinkové slitiny. Došlo i ke změně čepele, kdy původní uhlíkatou nahradila nerezová ocel. K populárním patří i vojenské nože, z nichž některé typy tvoří součást výzbroje nejen Armády ČR, ale také ozbrojených policejních složek. Například se dýka dodává společně s pilkou, pilníkem a se šňůrou paracord v maskáčovém pouzdře. Pořídíte bodáky s čepelí z nerezové oceli a střenkami z tvrzené pryže, speciální útočné vojenské nože, bodce, ale rovněž dekorativní lovecké dýky v dřevěné dárkové krabičce, outdoorové nože s pevnou čepelí v různých barvách, nebo golfové kapesní s markerem pro umístění samolepky loga klubu.