Co by vám nemělo chybět v domácí posilovně

Pravidelný pohyb by měl být běžnou součástí života. Lidé tráví hodně času sedavým zaměstnáním, což pro jejich zdraví není dobré. Nedostatek fyzické aktivity může vést ke vzniku civilizačních chorob. Určitě je vhodné si najít čas alespoň třikrát týdně si zacvičit v posilovně, nebo jít běhat či na delší rychlou procházku. Jestliže máte možnost, tak určitě stojí za to si domů pořídit domácí posilovnu. Jak ji vybavit?

Praktický rotoped

I když bydlíte v bytě, tak se snu o domácí posilovně vzdát nemusíte. Můžete si pořídit jednoruční činky, které nezaberou hodně místa. Lze s nimi velmi dobře posilovat zejména horní část těla. Pro nadšené sportovce je určen rotoped vybavený LCD displejem, pomocí kterého si měříte svůj sportovní výkon. Moderní stroj je poměrně tichý díky kalibrovanému setrvačníku a kvalitními kuličkovými ložisky ve šlapacím středu.

Nezapomeňte na žebřiny

Praktické jsou žebřiny na cvičení, na nichž posílíte všechny svalové skupiny. Můžete na nich dělat stojky, trénovat břicho, záda, přitahovat kolena k hrudníku a další cviky. Konstrukce žebřin je ocelová a připevňuje se pomocí kotvícího materiálu na zeď tak, aby se z ní nevytrhla. Ten je zapotřebí koupit podle typu materiálu, ze kterého je zdivo. Pro dosažení maxima z cvičení se oplatí si pořídit i adaptér, jenž funguje jako podpěra na kliky nebo jako výškově nastavitelná bradla.

Elektrický běžecký pás

Domácí posilovnu vhodně doplňuje běžecký pás, na kterém lze dosáhnout maximální rychlost až 8 km/h. Pokaždé není chuť ani vhodné počasí na to, abyste si zaběhali venku. Tento stroj vám běhání nahradí. Alternativou k němu je elektrický trenažér pro nordic walking.Všechny uvedené posilovací stroje je možné koupit prostřednictvím internetového obchodu 2sport, který vedle vybavení pro fitness nabízí také sportovní výživu a doplňky.