Pohodlné parkování v Praze a bez pokut

Cestování do hlavního města je pro řadu řidičů stresující. Většina z nich si marně láme hlavu s parkováním, aby nedostali zbytečně pokutu a zároveň parkovali podle zón tam, kde je dovoleno. Provoz po Praze je navíc dost hustý a parkovacích míst málo. To vede mnohé majitele automobilů k parkování na nepovolených místech. Ať už patříte mezi obyvatele hlavního města či se chystáte Prahu pouze navštívit, zajímejte se dopředu o možnosti parkování a neřešte, zda přijde pokuta nebo chytnete místo tam, kde právě potřebujete.

Kontrole se nevyhnete

Jednotlivé městské části hlavního města Prahy vydávají takzvaná přenosná parkovací oprávnění na modré, neboli residenční zóny. Právě u těchto zón je povoleno bez omezení měnit státní poznávací značku a zajistit si tak parkování podle potřeby pro všechny členy rodiny či známé. Přitom kontrolu SPZ provádí elektronicky pověřená společnost ELTODO a zároveň též policie České republiky. Nejčastěji vyhledávanou částí Prahy je její centrum nesoucí označení Praha 1. Ovšem i v dalších pražských částech je dobré mít přehled kde parkovat a zajistit si parkovací místo. Například parkování Praha 4 je často vyhledávané, protože se zde nachází sídliště Jižního města a Chodovská tvrz, jedna z nejvýznamnějších památek této městské části a též významné kulturní centrum. Dnes má už každá rodina i několik osobních aut, takže parkování v Praze 4 zaručeně oceníte. To platí také pro parkování Praha 8, kde jsou častým cílem památky v Karlíně.

Chytrá aplikace vám ušetří čas i nervy

Moderní aplikace parkingcard.cz vám ušetří čas a garantuje bezpečný přenos konkrétního přenosného parkovacího oprávnění na vaši SPZ vozidla a tím pádem i parkování na celých zónách placeného stání. Aplikace má přehledný web a nabízí přehled možností parkování včetně nejžádanějších tarifů. Parkovat tak můžete na modrých i fialových zónách a stejně tak vám odpadnou starosti s parkovacími hodinami či parkovacími lístky u automatů, které jsou často mimo provoz.