Digitální tachografy nahrazují mechanické

Každý silniční prostředek o hmotnosti vyšší než 3,5 tuny musí mít nainstalovaný tachograf. Jedná se o zařízení, které umožňuje zaznamenávání rychlosti vozidla v závislosti na čase. Tyto údaje se stávají nezbytným ukazatelem rychlosti v případě nehody a kontrolují dobu řízení.

Záznamy na papírových kotoučích nahrazuje digitalizace!

Doba pokročila a s ní také nové technologie v této oblasti. Mechanické a elektrické tachografy s papírovými záznamovými kotouči postupně nahrazují digitální tachografy. Ty zaznamenávají údaje do paměti samotného tachografu, ale také na čipovou kartu řidiče. Mnoho dopravců tato zařízení využívá. Pokud patříte mezi ty, kteří o nich zatím jen uvažují, poradíme vám, na koho se obrátit.

U nás je to Mechanika Teplice, závod Tachografy Děčín, kdo zajišťuje servis a prodej tachografů firmy Continental Automotive Trading Österreich GmbH pro Českou republiku, a to již déle než 20 let. Mechanika spolupracuje s kontrolními orgány v České republice, jako první získává informace o technologických novinkách v oblasti digitálních tachografů, všechny produkty má skladem a ihned k dodání, obratem vyřizuje reklamace. Působí jako autorizované metrologické středisko pro ověřování tachografů.

Měření spotřeby novou cestou: EDM Eco

Mechanika Teplice nabízí kromě tachografů také zařízení pro měření spotřeby paliva – EDM Eco. Tento přístroj ukazuje řidiči ujetou vzdálenost, spotřebu paliva, průměrnou rychlost, cenu i dobu jízdy. Zároveň mu představuje možnosti úspory. Tyto informace se dají velmi snadno přenést do počítače, kde s nimi můžete pracovat. Přístroj je vybaven dalšími funkcemi, které každý řidič využije.

EDM Eco je přístroj použitelný pro vozidla s motorem vyrobeným přibližně od roku 1995. Pokud jste někde na hranici, rozhodně je lepší si to u firmy nejdříve ověřit.