PayPal přihlášení – jak to funguje?

Rádi byste za vše platili online, bojíte se však o své peníze? Už nemusíte. Stačí využít službu PayPal, která se v současné době řadí mezi nejbezpečnější platební systémy. Pokud zatím nevíte, jak tato služba funguje, jste tady na správné adrese. My vás s ní hned seznámíme.

Zavedený platební systém

PayPal není na trhu platebních systémů žádným nováčkem. Funguje již od roku 1998. Využívá se zejména při nákupech na nejrůznějších e-shopech. Jedná se totiž o mnohem bezpečnější metodu, než jakou jsou klasické online platby kartou. Pokud budete platit přes PayPal, samotný obchodník nikdy nezíská údaje o vaší platební kartě. Ty budou uvedeny pouze na vašem účtu, kam je zadáte při PayPal přihlášení. PayPal tedy funguje jako jakýsi prostředník mezi vámi a e-shopem. Další výhodou PayPal účtu jsou třeba levné a rychlé převody peněz do zahraničí.

Přestože je PayPal výborným systémem, v poslední době se objevují ještě lepší a silnější hráči na trhu. Jsou jimi stále populárnější kryptoměny, mezi něž patří třeba dobře známé bitcoiny. Kryptoměny už dokázaly to, co PayPal zatím jen slibuje. Poskytují například záruku dodání zboží. Nyní tak můžeme jen čekat, zda se PayPal dokáže pokročilým technologiím vyrovnat, nebo jej kryptoměny zcela převálcují. PayPal se však určitě nevzdává. Spíše naopak. Do roku 2020 by se rád stal hlavním platebním systémem.

PayPal, nebo kryptoměny?

PayPal momentálně může těžit na tom, že kryptoměny nejsou úplně pro každého. Vyžadují totiž určité know-how, které zatím většině lidí chybí. Proto řada z nich stále dává přednost systému PayPal, který je velmi jednoduchý, a jeho používání nevyžaduje žádné zvláštní znalosti.

Pokud vám ke spokojenosti stačí bezpečné platby na internetu, PayPal pro vás bude ideálním systémem. Zjistěte si tedy ještě více o tom, jak platit přes PayPal, a můžete začít nakupovat. Jestliže vás láká spíše svět kryptoměn, zkuste nakoupit bitcoiny. Je to jen na vás.