DRFG Davida Rusňáka a vývoj telekomunikací

Podle Romana Řezníčka z DRFG jsou telekomunikace jednou z investičních oblastí, která se neustále rozrůstá. V diskuzi s ním jsme se dozvěděli, že žijeme v digitální revoluci, která ovlivňuje vše, co děláme. Vzdělání, zaměstnání, trávení volného času, na všechny tyto činnosti má vliv digitalizace. Právě telekomunikace hrají v celém procesu důležitou roli. Spojují nás a usnadňují nám naši práci.

DRFG Telco jako digitální brána budoucnosti

Dceřiná společnost investiční skupiny Davida Rusňáka DRFG Telco se zaměřuje na dvě oblasti. Tou první je výstavba a údržba telekomunikačních sítí. Zastřešuje významné světové operátory, jako jsou Vodafone, T-Mobile, O2 Slovakia, Cetin, Huawei, Alcatel, Ericsson a další.

Druhou oblastí, na kterou se Telco soustředí, je spojení lokálních poskytovatelů internetových služeb a vytvoření jednoho stabilního poskytovatele pevného internetu v ČR. Cílem je pomocí investic rozšiřovat silné lokální poskytovatele a zajistit tak dlouhodobé a ustálené kvalitní služby.

Suntel Group umožňuje nejlepší připojení k internetu

Mezi realizované investice DRFG Telco patří Suntel Net a Suntel Telco, které jsou součástí společnosti Suntel Group. Suntel Net sdružuje lokální poskytovatele internetového připojení a Suntel Telco buduje telekomunikační sítě ve střední Evropě.

Suntel se usídlilo ve Zlíně

Nově vystavěné administrativní a logistické centrum umožňuje snadnější a efektivnější uspořádání zaměstnanců, jejichž spokojenost se odráží na výsledcích firmy. Recenze ukazují, že komunikace probíhá rychleji a účinněji.

Nová budova zaujímá plochu 1000 m2, z toho kanceláře 550 m2 a sklady 450 m2. Podmínkou bylo více denního světla a klimatizované prostory. Tyto podmínky centrum splňuje, a navíc je vytápěné tepelným čerpadlem, které šetří k životní prostředí.

Tato pozitivní změna zajistila rychlejší zpracování objednávek a díky tomu spokojenost zákazníků. Suntel nyní stoupá jako letadlo za dalšími úspěchy.

Fondům se také daří

DRFG Davida Rusňáka spravuje dva investiční fondy. Jedná se o fond dluhopisový a realitní. Dluhopisový fond se věnuje firemním a státním dluhopisům. Investovat je možné od 100 korun měsíčně a výnos činí 3,5 % ročně.

Realitní fond je naopak zaměřen na komerční nemovitosti. Zde je možné investovat od 10 500 korun měsíčně a zhodnocení je kolem 3 %.