I kluci si hrajou aneb Xbox a Playstation forever

Chcete rozjet parný letní večery v pohodlí obýváku? Hledáte zábavu pro kámoše a hlavně sebe samotný? Je vcelku putna, jestli se řadíte k tzv. milovníkům virtuálního světa, jehož hranice jsou díky moderním technologiím téměř neomezené? Bla bla bla. Znáte to. Důležitý je totiž jen jedno jediný, a to, jestli jste ochotný si pohrát… Pokud ano, pak tu pro vás máme dvě kousky, který nesmí chybět v obýváku žádnýho chlapa. Tedy aspoň jeden z nich…. Tím prvním bude nesmrtelná klasika – krabička nekonečný zábavy a povyražení – Xbox One aneb marketingovým newspíkem „vyspělé herní zařízení“. Druhou prezentovanou hračičkou je legendární……………virbl……………… ano, je to ÓN, mého srdce šampiÓN – stylový PlaystatiÓN.

vs

Xbox One

Na první pohled nenápadná černá bedýnka, v níž se však ukrývá mocná zbraň ve formě jedinečného výkonu. Součástí balení je nejenom pohodlné ovládání, ale i praktický senzor Kinect, který vám umožňuje prožívat virtuální svět daleko více, než kdy předtím.

Vedle osmijádrového procíku, prvotřídní grafárny a fakt velké operační paměti je to právě několik senzorů v podobě mikráče, kamer a různých superchytrých čidel, jež slouží k vyhodnocování vašich pohybů. Dnes nemusíte hrát hry jen prostřednictvím ovladače zabořeni do sedačky v obývacím pokoji.

Dneska se součástí herního světa stáváte přímo vy sami. Připojení k televizoru, videohovory přes Skype a mnohé další jsou třešničkou na pomyslném dortu.

Vzhledem k tomu, že jde o jednu z nejpopulárnějších konzolí, měli jsme možnost vyzkoušet i přemíru her nejrůznějšího žánru. Toto jsou hry na Xbox One, bez nichž se jednoduše neobejdete.

  • Halo 5: Guadians
  • NHL 16
  • Tom Clancy´s Rainbow Six: Siege – my favorite ONE – střílet, vraždit a být za heroa
  • Need For Speed
  • Farming Simulator 2015

Playstation

V okamžiku, kdy jsme poznali možnost herní konzole Xbox, přesunuli jsme se v testování k další kočičárny, kteroužto je Playstation 4. Už čtvrtá generace nejpokročilejší konzole současnosti, se kterou lze docílit skutečně znamenitého výkonu.

Ohromeni jsme byli grafickým zpracováním jednotlivých herních žánrů. Snadné ovládání, spousta funkcionalit, Blu-ray mechanika a Wifi. K tomu si připočtěte ještě bezdrátový ovladač, pohodlně se usaďte a oddávejte dlouhým hodinám nekonečného hraní. Hry pro Playstation, to je prostě WOW.

Pakliže bychom v tomto souboji měli vyřknout jednoznačný ortel, pravděpodobně vás zklameme. Každý člověk je zastáncem jiného herního žánru a vyžaduje od tohoto zařízení zcela jiné věci. Neporadíme, anebo vlastně jo – pokud vám to nedělá problém, kupte obojí. Však obě krabičky nevyjdou dráž než kočárek a srandy si s nimi užijete zaručeně víc… takže dokud to jde, kupujte. A hrajte.

Chcete-li se oddávat pohodlnému a ničím narušovanému nákupu jedné z těchto konzol. Zavítejte do eshopu Datart.cz, kde jsme nakupovali i my. Desítky nejmodernějších her ukojí vaše hráčské potřeby v libovolné oblasti, ať už půjde o tituly akční, dobrodružné, sportovní, zábavné nebo strategické. Vsaďte na rozumné ceny a široký výběr bez hranic.

A pokud vás zajímá srovnání, jukněte tady na tohle video: