Moderní jídelní stoly a židle pro každou rodinu

Už dávno jsou pryč doby, kdy byla jídelna stísněná v koutu kuchyně. V současné době jídelna představuje mezičlánek mezi obytným a kuchyňským prostorem. K jídelnímu stolu usedá celá rodina při běžném stolování, při svátečních příležitostech, ale také při probírání důležitých rodinných témat. Jídelna by měla být komfortní, příjemná, praktická a funkční. V následujících řádcích se proto podíváme, jak a kde vybrat vhodný jídelní stůl a jídelní židle pro všechny členy rodiny.

Jídelní stoly mnoha tvarů

Dominantou jídelny je bezpochyby jídelní stůl, který je k dostání v různých rozměrech a tvarech. Jídelní stůl by měl být tak velký, aby nabídl dostatek prostoru všem rodinným příslušníkům. V malých jídelnách nachází využití rozkládací jídelní stoly.

Velmi důležitým parametrem je tvar, který byste měli přizpůsobit prostorovým možnostem místnost. Nejvíce místa potřebují stoly kruhového tvaru, avšak taková variace vytváří při stolování příjemnou atmosféru. Kulatý stůl je z hlediska bezpečnosti vhodný také do domácností s dětmi, protože nemá žádné ostré hrany. Úspornějším řešením jsou čtvercové a obdélníkové jídelní stoly, jež se dají v případě nedostatku místa umístit ke stěně. A výhody kruhového a obdélníkového stolu spojuje oválný stůl.

Elegantní dřevěné židle jsou IN

Jídelní židle by měly být sladěné s jídelním stolem a s celkovým stylem interiéru. Při výběru byste měli dbát především na komfort. Současný trh se pyšní pestrou nabídkou, a proto oba požadavky dokonale skloubíte. Jestliže sáhnete po dřevěném stole, perfektně ho doplní dřevěné židle. Jsou charakteristické přirozeným a elegantním designem, vysokou stabilitou a dlouhou životností. K dostání jsou také jídelní židle plastové, které dnes v domácnostech zaujímají také významné postavení.

Pakliže hledáte náležitého dodavatele jídelních židlí a stolů, můžete se obrátit na e-shop PrimaZidle.cz, kde si vybere i nejnáročnější zákazník.