Jak fungují zařízení na zahřívaný tabák?

Zahřívaný tabák patří mezi oblíbené formy konzumace listů tohoto omamného keře. Důvodem jeho popularity je zvyšující se povědomí o této převratné technologii. Jak ale zahřívání funguje?

Jednoduché fungování

Zařízení na zahřívání mívají podobu tyčinek či krabiček, které obsahují elektronické součástky, žhavící těleso, baterii, komoru na náplně, nezbytnosti pro čištění a zapínací tlačítko. Pracují na principu indukce, což znamená, že využívají síly magnetického pole. To jim umožňuje vyvinout relativně vysoký výkon při nízké spotřebě energie. Za úspěchem zahřívaného tabáku stojí skutečnost, že během činnosti přístroje nic nehoří. To v praxi znamená, že nevzniká popel ani dým a o přístroj se nelze popálit. Zařízení tak disponuje řadou funkcí, o kterých se klasickým produktům může zdát.

Místo zapalovače baterie

K uvolnění aromatických látek není potřeba zapalovač, o to se postará baterie, kterou je možné dobíjet pomocí USB kabelu, jenž je většinou součástí balení při nákupu přístroje. Při výběru zařízení na zahřívání si proto dejte pozor na kapacitu baterie. Robustní napájecí systém zajistí větší počet cyklů na jedno nabití, menší baterie umožňuje rychlejší doplnění energie. Zařízení na zahřívaný tabák dále oproti klasickým produktům umožňují volbu intenzity chuti pomocí regulace teploty. Ta se pohybuje mezi 300 a 350 stupni. Zahřátí na horní hranici tohoto rozmezí přináší výrazný chuťový zážitek, zatímco nižší teplota ten jemnější. Je důležité mít na paměti, že vyšší teplota vybíjí baterie rychleji, proto si před výběrem značky vyzkoušejte, jaké nastavení vám vyhovuje nejvíce.

Sbohem nepříjemnému zápachu

Absence dýmu, který je pro klasické výrobky tolik typický, přináší další řadu výhod. Těmi jsou:

  • voňavé oblečení,
  • čisté zuby a nehty,
  • svěží dech
  • prsty bez žlutého zabarvení.

Závěrem lze říci, že vnitřní fungování zmíněných zařízení není pro koncové uživatele tak podstatné jako jednoduchost jejich obsluhy. Té se není třeba vůbec obávat, protože ji zvládne i člověk, který se nepovažuje za technický typ. Pokud ovšem i přesto zařízení například upadne, nebo se poškodí vodou, tak s opravou pomohou odborníci. Odpovědi na nejčastěji kladené otázky ohledně fungování těchto přístrojů najdete na webových stránkách výrobců.

Autor: Elena Gottfried