Jak jsme kupovali káru v áčkách (ze zkušeností: s babou za AAA Auto nelez…)

Nejsem od přírody optimista, takže jsem měl trochu problém s tím, když mi baba řekla, že půjdeme koupit naše auto do autobazaru, a to hnedka do áček, že prý maj teď nějakou reklamu v televizi a nabízej kdovícosi navíc. Vyrazili jsme tedy dročkou nahusto až někam do prdelovic za Prahou. byl jsem skeptickej, věřit reklamě v televizi? píš mi to připadalo jako naopak důkaz toho, že na nás za branou bazaru čeká nějaký podfuk. Ona byla ale opět od přírody optimisticky naladěná, a když nás za hned po příchodu uvítal vytlemenej díler, byla z toho naměko. A on jakoby to poznal, hned do ní začal hučet. 

Baba hned, že hledáme levnější, ale spolehlivé auto, takového „držáka“, který to vyjede do krkolomného kopce u nás na chatě… Tak abych nevypadal jako úplnej trouba, tak, že by bylo vhodné, aby neměl až tak drahý náhradní díly. Ano, můj manžel je nevyléčitelný praktik, na rozdíl ode mě samozřejmě, říká o mně mladá. Díky bohu, že aspoň jeden z nás, odpovídám.

Po delším vybírání jsme se rozhodli pro klasiku – škodověnku oktávku druhý generace, která se nám kupodivu oběma zamlouvala. nakonec se ale ukázalo, že maj i dost málo obvyklýho scouta, což se nám líbilo o mnoho víc… Šťastně jsme se skautíkem odjeli a hned na druhý den vypadli na výlet. Asi 10 dní jsme neměli žádný problém. Pak samozřejmě, co se dalo čekat, co neslyším, divný zvuk, nejspíše v motoru, říkám. Mladá tomu samozřejmě příliš nerozuměla a že se možná jen na něco najel. 

Nenechali jsme nic náhodě a vydali se zpátky do autobazaru, kde jsme vůz koupili. Díler se tlemil jak prvně, když jsme kupovali, prý jestli jdem pro brášku… Houby brášku, když jsme popsali náš problém, zavedli nás k vedoucímu reklamačního oddělení. Už sem se tetelil blahem, že mám nakonec přeci jen pravdu. Trošku mi to oje tetelení zchladlo, když týpek poslal na auto mechanika a po pár minutách špitání normálně na férovku přiznali, že je v autě vada. Auto si odvezli a za chvíli týpek v modrákách přifrčel zpátky. Bylo to prej něco s převodama a řemenem. To je prostě u starších aut realita, koupit bezvadný auto bez chyby je jak vyhrát ve sportce. Takže máme přijít za dva dny, ať dostanou díl na výměnu. 

Nakonec volali už další den, že je auto v cajku a světe div se, ono v cajku fakt bylo. Takže za mne áčka v pohodě, jen ten vytlemenej díler mne už začal trochu vytáčet… Ale zas na druhou stranu koupě i reklamace proběhla v poho a bez problémů. Za to dávám AAA nakonec palec nahoru!