Jak vybrat akumulátor? Poraďte se s odborníky!

Dříve či později to potká každého řidiče, ten moment, kdy místo hladkého nastartování bude jen vozidlo vydávat nepříjemný zvuk a autobaterie signalizuje konec své životnosti. Byť to čeká každou autobaterii, můžete její funkčnost prodloužit správnou péčí a pravidelnou údržbou. Stačí jen myslet na detaily, díky nimž se zbytečně baterie do auta vybíjí a dříve tak vypoví službu.

Jak správně udržovat životnost autobaterie?

Životnost akumulátoru prodloužíte například pravidelným nájezdem více kilometrů. Zvláště u vozidel, která jezdí pouze pár kilometrů po městě, brzy dojde „šťáva“. Přitom stačí vůz trošku prohnat po dálnici nebo místo obchodu ve městě zajet do vedlejší vesnice a nechat tak akumulátor dobít. Rovněž v zimě dostává autobaterie dost zabrat, protože motor se déle zahřívá a řidiči využívají řadu doplňkových funkcí, jako je vyhřívání sedadel, skel, a stejně tak topení. Baterii přitom škodí úplné drobnosti, nad nimiž mnohdy nepřemýšlíme a zbytečně ji škodíme. Proto nezapomínejte na zhasínání světel, omezte zbytečné větrání nebo včas vypínejte rádio a další systémy zajišťující komfort.

Autobaterie podle typu auta

Jestliže vám ale baterie vypoví službu, budete muset vybrat kvalitní, nový kousek, s nímž bude opět vaše vozidlo připraveno poskytnout perfektní uživatelský servis a služby na maximum. Pokud nevíte, jaký model zvolit, obraťte se na odborníky, kteří pracují s tímto sortimentem již léta a za roky praxe vám dokáží poradit s výběrem. V různých cenových kategoriích najdete značkové autobaterie i modelové řady od prověřených výrobců.  Vsadíte-li na autobaterie ze známého e-shopu, můžete si být jisti, že všechny nabízené akumulátory jsou skladem a připraveny k okamžitému odeslání k vám domů. Budete to mít bez starostí, s jistotou pro váš vůz i peněženku! Kromě akumulátorů pro osobní automobily a dodávky nechybí v nabídce též baterie pro zemědělské stroje, kamiony, autobusy a stejně tak trakční baterie.