Tlumiče hluku pro bezpečný provoz

Zákonům se nelze beztrestně vyhýbat a firmy si zakládají na jejich dodržování, aby nedošlo k předčasnému ukončení jejich činnosti. Pečlivé hlídání předpisů a podmínek se týká také povolené hlučnosti na jednotlivých pracovištích.

Vše začíná měřením

O míře a rozsahu hluku vám nejvíce poví akustická studie. Jakmile dojde ke změření, lze se vrhnout na odborná řešení, jak si poradit se snížením na únosnou hranici. Samotné měření ovlivňuje hned několik faktorů. Jedná se hlavně o velikost objektu, čas strojů v provozu, druh a používaní technologií atd. K nejideálnějším volbám se řadí využití moderní techniky určené k měření, aby vznikl přesný posudek od odborníků. Po této činnosti dojde na užití a doporučení vhodných tlumičů hluku. Následná montáž nezabere mnoho času.

Problémy mají konkrétní řešení

Tam, kde se usiluje o snížení hlučných hladin, se vždy najde jisté řešení. Spolupráce spočívá v úzkém spojení s klientem, kdy se řeší nejvhodnější opatření. Tlumiče hluku potřebují nejrůznější průmyslová odvětví, energetické a telekomunikační budovy, ale ani kancelářské objekty nepatří k výjimkám. Pokud tkví problém v potrubí, provede se jejich montáž na spalinovody, parovody, na vzduchotechniku i na ventilátory.

Podle vybraného systému se montují různé jádrové, buňkové, kulisové nebo rezonátorové tlumiče hluku. V případě jádrového jde o dva soustředné válce vyplněné protihlukovou izolací. Vnitřní perforovaný plášť vyplňuje absorpční hmota. Konce obsahují nástavce, aby se provedla jednoduchá montáž. Dokonalou těsnost spoje obstará nástavec opatřený těsněním z gumy. Naplánované systémy se realizují přímo během provozu. Okamžité řešení potíží vyžaduje pouze minimální údržbu. Od odborníků se dočkáte kvalitního provedení, které vydrží dlouhou dobu. Neobávejte se ani estetického narušení budov a provozů.