Jaké chrániče potřebujete při jízdě na motorce?

Bezpečnost je to, co odlišuje motorkáře od blázna na dvou kolech. Vždyť všichni si chceme svůj koníček především vychutnat a užít, a to s maximální bezpečností. Na jaké chrániče byste neměli zapomenout? Rukavice nejsou jedinou nutností.

chrániče

Chránič těla

Základní ochrana těla je jako pevný krunýř, který vás v případě nárazu ochrání. Chrániče těla poskytují ochranu hrudní oblasti, zádům, ramenům a loktům. Jedná se o velmi efektivní ochranu proti nárazu, kterou oceníte nejen při motokrosu, ale také na enduru nebo čtyřkolkách. Chrániče jsou prostě základem pro bezpečný provoz. 

Zádový chránič

Chrániče na motorku jsou velmi potřebné v běžném provozu, ale také na okruhu a během motosportu. Zádový chránič by měl být vždy komfortní, ale zároveň odolný. Například polyuretanová elastická pěna dokáže efektivně absorbovat energii nárazu a chránit tak celou oblast zad. Tyto chrániče bývají kompatibilní s textilními i koženými bundami. 

Slidery

Chystáte se na okruh? Nebo jste zvyklí, že se při jízdě na supersportu trochu uvolníte a naklopíte to do zatáčky? Možná už jste si všimli, že oblečení těmto náklonům příliš neholduje, a rychle se prodírá. Od toho jsou bezpečnostní slidery. Jsou vhodné na okruh i na běžné ježdění, na své místo je upnete jednoduše pomocí suchého zipu. Termoplastový polyuretan zajistí perfektní vlastnosti a odolnost, která vydrží skutečně dlouho. 

Dětské chrániče

Máte dítě, které je zapálené do motorek? Možná bude na čase se poohlédnout po první mašině a patřičně bezpečném oblečení. Dětské chrániče těla nabízejí oporu nejen hrudi a zádům, ale také oblasti ramen a loktů. Chrání také klíční kosti. Pomocí popruhu v pase se suchým zipem se navíc pohodlně přizpůsobí. 

Chránit si své tělo je základem bezpečné jízdy na motorce, kterou tak milujete. Dbejte na svou bezpečnost a před každou jízdou si oblékněte patřičné chrániče, které vám poskytnou v případě potřeby adekvátní oporu.