Křovinořezy Honda

Tráva roste i v tom nejprudším svahu a je často nutné posekat i takto nedostupný terén. S běžnými vyžínači a křovinořezy to dříve mohl být problém. Nyní jsou zde ale křovinořezy od firmy Honda. Hned na začátku oceníte velkou výhodu v podobě čtyřtaktního motoru, který nastartujete vždy jedním škubnutím provázku. Oproti běžným dvoutaktům je motor samozřejmě o něco silnější a se stálým kroutícím momentem. Není ani potřeba míchat benzín a olej, benzinový křovinořez od firmy Honda jede na běžný Natural 95.

Velký výkon i maximální pohodlí

Nejenže jsou benzínové křovinořezy Honda výkonné, navíc už vás nikdy nebudou bolet záda. Stroj je totiž dokonale vyvážen, a zátěž je tak rovnoměrně rozložena na tělo obsluhy. Díky ergonomickému tvaru postroje, správně zvoleným popruhům a pevné bederní konstrukci vás už nikdy nebudou bolet záda či rameno. I to je totiž chráněno velmi silným polstrováním.

Stejně tak vibrace u křovinořezů Honda jsou na minimu, nebudou vám tedy nikdy brnět ruce. K tomu dopomáhá také měkká rukojeť. Čtyřtaktní motor pak značně snižuje hlučnost. Práce bude zas o něco pohodlnější.

Čtyřtaktní křovinořez Honda je vybaven žací strunovou hlavou Tap & Go. Ta umožňuje odvinout novou část struny jednoduchým ťuknutím žací hlavou o zem. Nemusíte tak složitě odepínat celý křovinořez kvůli výměně strun. Pokud sekáte prostor zarostlý mladými dřevinami, můžete použít ocelový trojzubec. Lze dokonce připojit i pilový kotouč a posekat tak dřeviny až do 10 cm tloušťky, ovšem jen na vlastní nebezpečí pánové!

Chcete pomoci s výběrem?

Zajímavým kouskem mezi křovinořezy a vyžínači je Honda model UMR 435 L. Motor a celá jeho váha je u tohoto modelu nesena na zádech obsluhy a tyč s hlavou je ohebná. Snadno se tak dostanete mezi větvě nebo do těžko dostupných terénů.

Stejně zajímavý je i křovinořez s dělenou hřídelí – Versatool. Umožňuje rychle a jednoduše přehazovat nástroje, a použít tak křovinořez na sekání trávy, stříhání plotu, foukání listí nebo zařezávání trávníku.