Výcvikové obojky pro psy

malýZatímco ženy a starší lidé dávají přednost menším plemenům, která jsou od prvního pohledu neškodná a dají se snadno zvládnout, muži našli zálibu zejména ve velkých plemenech, která dokáži v případě potřeby ochránit svého pána i celou rodinu. Většina plemen, i když se to nemusí zdát, není na výcvik příliš náročná, a často se s nimi dá pracovat lépe než s těmi malými. Samozřejmě se najdou i výjimky nebo situace, na které není pes připraven. Může se stát, že než stihne majitel zareagovat, pes už je desítky metrů daleko. Pomoc s takovouto situací nabízí například elektronickeobojkypropsy.cz.

Pomoc samostatným mužům

Většina žen si nechá ráda poradit od zkušenějších pejskařů či odborníků; spousta mužů bere naopak výcvik psa do vlastních rukou. Důvody jsou různé a pokusy ne vždy zcela úspěšné. Pro takové případy je tu elektronický pomocník, díky kterému vycvičíte psa za několik týdnů. Že je pes neposlušný, nemusí být tak úplně chybou výcviku, jako spíše osobností psa překypujícího aktivitou. V takovém momentě může mít s jeho zkrocením problémy i skutečně zkušený instruktor. Výcvikové obojky se těší v posledních letech stále větší oblibě a jejich užívání nemusí automaticky znamenat selhání lidského faktoru.

Mnoho vymožeností

Samotné připnutí obojku nestačí. Klíčovou roli hraje při výcviku stále páníček, který obojek dálkově ovládá. Podle typu a kvality obojku, který zvolí, ho pak může trénovat v různě náročných situacích. Díky elektronickému obojku bude váš čtyřnohý společník poslušný v každém případě, a můžete si ho tak vzít třeba i na dovolenou do přírody a nemuset se bát jeho volného pobíhání. Kvalitnější a o něco dražší zařízení disponují navíc i voděodolností, která se hodí při dešti i koupání. Samotné výcvikové obojky nefungují pouze na principu neškodných elektrických impulsů, které psa upozorní na neposlušné chování, ale nabízí  další funkce, které jistě oceníte. Vedle toho, že můžete nastavit sílu impulsu podle individuální citlivosti psa, je nejužitečnější dálkový lokátor pro případ, že by se vám pes zaběhnul. Navíc je díky zvukovému upozornění jeho nalezení snadné i v noci.