Na koncové měrky od Michovský-TOOLS se dá spolehnout

Koncové měrky jsou základním nástrojem pro délkové měření zejména v oblasti přesného strojírenství. Nejenže měří, ale současně poměřují, a tím pádem kontrolují. Slouží též přímo ke kalibraci přístrojů, přípravků a měřidel.

Dodavatelem koncových měrek je Michovský-TOOLS. Jde o lídra na trhu dodávek nástrojů, měřidel a kalibrů. Koncové měrky bývají jedním ze žádaných artiklů, jež firma nabízí. S koncovou měrkou snadno změříte délku, hodí se k nastavování, k poměřování a ke kontrole, rovněž ke kalibraci měřidel, nástrojů i přípravků. Přesné strojírenství by se bez koncových měrek, které se nazývají i Johansonovy či základní měrky, neobešlo.

Co byste měli o koncových měrkách vědět?

Není koncová měrka jako koncová měrka. V první řadě se dělí podle délky. Od 0,3 do 100 mm jsou tzv. krátké a od 125 do 1000 mm jde o dlouhé měrky. Dalším důležitým parametrem je přesnost měrky. Její čtyři stupně rozhodují o tom, pro jaký typ přesného měření se měrka hodí. Pouze měrky označeny jako K, 00, AA se hodí přímo pro kalibrování. Dalšími skupinami podle přesnosti jsou měrky etalonové (0, A), kontrolní (1, B) a nakonec dílenské (2, C).

Na materiálu záleží

O přesnosti i životnosti měrky rozhoduje i její materiál. Měrky se již nevyrábí pouze z oceli a tvrdokovu. Hitem jsou keramické koncové měrky, jež bývají desetkrát více odolné opotřebení než ty o ocelové. To zvyšuje přesnost měření v čase, ale rovněž náklady firmám.

Michovský-TOOLS dodává jednotlivé měrky i sady

Společnost dodává kusové základní měrky, ale především sady koncových měrek. Bývají po 31, 87, nebo 103 dílech. Měrky lze k sobě vzájemně skládat a vytvářet tak další rozměry než jen nabízené sadou. Díky přesnosti a tím i přilnavosti měrek lze měrky k sobě přikládat bez ztráty přesnosti měření.